Twarde Pierniki lepsze od mistrza Polski

Box2 Sport Wiadomości
fot. Miłosz Zieliński/Pressfoto.pl

W 9 kolejce koszykarskiej Energa Basket Ligi toruńska drużyna odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując tym razem obrońcę tytułu, Arged BM Stal Gorzów Wielkopolski, 105:98.

Początek meczu rozegranego w sobotę w Arenie Toruń był bardzo wyrównany, po pierwszej kwarcie to goście prowadzili dwoma punktami, zaś w pierwszych minutach drugiej zdołali odjechać nawet na 8 oczek. Nie zniechęciło to jednak Pierników do podjęcia walki. Po upływie połowy czasu gry prowadzili jednym punktem.

REKLAMA

W trzeciej kwarcie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz prowadzili torunianie, by za kilkanaście sekund stracić kilka punktów na rzecz rywali. Ostatecznie przed ostatnimi 10 minutami gry to gospodarze mieli 4 punkty przewagi. Obydwie drużyny walczyły do końcowej syreny, jednak lepsze okazały się Twarde Pierniki, wygrywając 105:98.

Wśród gospodarzy najlepiej rzucał Trevor Thompson – 22 punkty. Tyle samo zdobył dla gorzowian Michael Young, który w swojej drużynie zanotował najlepszy wynik.

Po dziewięciu kolejkach Twarde Pierniki zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów i bilansem 7 zwycięstw i dwóch porażek. Takie same statystyki ma prowadzący obecnie Anwil Włocławek oraz Czarni Słupsk okupujący drugą lokatę. Pozycja w tabeli zależy od stosunku punktów rzuconych do punktów straconych. Toruń aktualnie ma w tej statystyce różnicę 13 punktów na plus.

Kolejny mecz ponownie w Arenie Toruń w najbliższy piątek o 20:00. Wtedy Twarde Pierniki podejmą Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz (11 miejsce w tabeli).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *