Twarde Pierniki powalczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie przed własną publicznością

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pięć meczów i pięć porażek – tak sezon 2020/21 w Energa Basket Lidze rozpoczął Polski Cukier Toruń. Doskonałą szansą na przełamanie będzie derbowe spotkanie z Enea Astorią Bydgoszcz. Czwartkowym spotkaniem Twarde Pierniki zadebiutują przed własną publicznością. Wcześniej rozgrywanie meczów w toruńskiej hali nie było możliwe z powodu wymiany oświetlenia.

Drużyny, które pokonały dotychczas toruńską ekipę, to: GTK Gliwice, Pszczółka Start Lublin, King Szczecin, Legia Warszawa i Hydrotruck Radom. Co więcej, tylko w spotkaniu ze szczecińską drużyną Torunianie byli bliscy wygranej. Pozostałe spotkania kończyły się znaczącą przewagą rywali. W przypadku meczu z drużyną ze stolicy strata wyniosła aż 20 punktów.

REKLAMA

Enea Astoria Bydgoszcz także nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Podopieczni Artura Gronka wygrali tylko jedno z pięciu spotkań. Dokonali tego w ostatniej kolejce w starciu z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Różnica jednak jest taka, że Bydgoszczanie przed sezonem spisywani byli na walkę o utrzymanie w lidze. Torunianie natomiast według ekspertów mieli bić się o medale. Przemeblowania kadrowe w ekipie Twardych Pierników, a do tego problemy związane z epidemią koronawirusa złożyły się na to, że w drużynie z Torunia przez długi czas nie sprowadzano nowych zawodników.

W pierwszych spotkaniach poza Aleksem Perką, Damianem Kuligiem, Aaronem Celem i Bartoszem Diduszką skład Twardych Pierników uzupełniali juniorzy. Dopiero niedawno do Torunia sprowadzono czterech Amerykanów: Obiego Trottera, Keyshawna Woodsa, Donovana Jacksona i Carltona Bragga. Pierwszy z nich występował już przed toruńską publicznością w sezonie 2016/17. Ostatni z wymienionych natomiast został sprowadzony z czeskiego Era Nymburk jako zastępstwo Stephena Zimmermana, który miał podpisany kontrakt z Twardymi Piernikami, jednak przed rozegraniem jakiegokolwiek spotkania został on wykupiony przez ten właśnie czeski klub.

Poprzedni sezon był dla Astorii Bydgoszcz pierwszym od 13 lat na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W wyniku wybuchu epidemii koronawirusa i przedwczesnego zakończenia sezonu derbowe starcie pomiędzy obiema drużynami odbyło się tylko raz. Wówczas lepsza okazała się drużyna z Torunia, która wygrała 97:80.

Polski Cukier Toruń – Enea Astoria Bydgoszcz

Czwartek, 01.10.2020r. godz. 17:30

Arena Toruń, ul. Gen. J. Bema 73/89

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *