Tymczasowo zamknięto część żłobków i przedszkoli. 6 proc. pracowników z wynikiem dodatnim lub wątpliwym

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prezydent Michał Zaleski podjął w zeszłym tygodniu decyzję o sfinansowaniu z budżetu miasta badań kontrolnych w kierunku koronawirusa u pracowników żłobków, przedszkoli i szkół, którzy wrócili do pracy. Okazało się, że niektórzy z pracowników otrzymali wynik dodatni lub wątpliwy.

Na ten moment wykorzystanych zostało ok. 20 proc. dostępnych miejsc w żłobkach, 11 proc. miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych oraz 1.5 proc. miejsc w klasach I-III.

Ostrożność rodziców jest nadal zauważana – podkreślił prezydent Michał Zaleski.

Prezydent przypomniał, że od 21 maja wśród pracowników żłobków, przedszkoli i szkół, którzy wrócili do pracy, prowadzone są badania immunologiczne. Ogółem badaniami zostanie objętych 940 osób. Do dnia wczorajszego przebadanych zostało 327 osób.

Pojawiły się przypadki wyników dodatnich lub wątpliwych. Dokładnie 21 pracowników uzyskało taki wynik. Natychmiast wdrożyliśmy badania genetyczne wśród tych osób. Znamy już 13 wyników, które są ujemne, na 8 wyników jeszcze czekamy – informuje prezydent Michał Zaleski.

Na czas prowadzenia badań genetycznych zawieszono działalność Żłobka Miejskiego nr 1 oraz Przedszkoli Miejskich nr 1, 7, 11 i 12. Przerwa będzie dwudniowa.

Na chwilę obecną w Toruniu i powiecie toruńskim jest 139 osób zakażonych COVID-19. Kwarantanną zostało objętych 304 osoby. 26 osób przebywa w kwarantannie zbiorowej, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest prawie 340 osób. Do zdrowia powróciło już 104 mieszkańców. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło 16 osób.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *