TZMO za 82 mln zł unowocześni jeden ze swoich zakładów

Box2 Wiadomości
Minister Jadwiga Emilewicz odwiedziła TZMO w lipcu, fot. TZMO/plastica.com.pl

Spółka Plastica z Kowalewa Pomorskiego należąca do Grupy TZMO została pierwszym beneficjentem nowej ustawy o wspieraniu inwestycji. Za 82 mln zł zbuduje nowoczesne linie, zwiększy moce produkcyjne i utworzy 10 etatów.

O tym, że Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych znalazły się w Polskiej Strefie Inwestycji, napisał “Puls Biznesu”. Co się za tym kryje? Spółka Plastica należąca go Grupy TZMO będzie pierwszym beneficjentem ustawy o wspieraniu inwestycji. Otrzyma zwolnienie z podatku CIT na terenie całego kraju na nowych zasadach.

– Wydaliśmy decyzję o wsparciu firmie TZMO, która kosztem 82 mln zł wyposaży zakład w Kowalewie Pomorskim w nowoczesny park technologiczny. Inwestycję rozpocznie 17 września, a zakończy we wrześniu 2021 r. – mówi “Pulsowi Biznesu” Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt zgłoszony przez Grupę TZMO zdobył siedem punktów na 10 możliwych: “dwa w ramach kryterium zrównoważonego rozwoju gospodarczego i pięć w ramach zrównoważonego rozwoju społecznego” – pisze “Puls Biznesu”. Warto zauważyć też, że w powiecie golubsko-dobrzyńskim stopa bezrobocia przekracza 160 proc. średniej.

Plastica za 82 mln zł unowocześni jeden ze swoich zakładów produkujących wyroby higieniczne i medyczne we Frydrychowie pod Kowalewem Pomorskim. Budując w ciągu dwóch lat nowoczesne linie i tworząc 10 etatów, zwiększy swoje moce produkcyjne. Obecnie Plastica zatrudnia 1,4 tys. pracowników i rozbudowuje się od 2004 r. Ma pięć zakładów.

– Nowe zasady zaprojektowaliśmy tak, by mogły z nich w większym stopniu korzystać rodzime przedsiębiorstwa – mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. – I są tego efekty. Pierwszy beneficjentem wsparcia na nowych zasadach jest polska spółka Plastica – część grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A., działającej z powodzeniem od ponad 65 lat. Satysfakcja jest tym większa, że inwestycja ma charakter innowacyjny i związana jest z jednym ze strategicznych sektorów wskazanych w „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.

Plastica od wielu lat działa w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Teraz ze “strefowych” przywilejów będzie można korzystać praktycznie w całej Polsce.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *