Uwaga, duże zmiany w ruchu na ul. Ligi Polskiej!

Polecamy Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się frezowanie starej nawierzchni na ul. Ligi Polskiej. Zamknięta zostanie jezdnia zachodnia – w kierunku Kaszczorka. Kolejne utrudnienia pojawią się w środę – wtedy zamknięta zostanie też wschodnia jezdnia – w kierunku ul. Olsztyńskiej.

Do tej pory utrudnień na ul. Ligi Polskiej, która jest remontowana od ul. Olsztyńskiej do Konstytucji 3 Maja, nie było zbyt wiele. Na tym odcinku występowały zwężenia i zostało wprowadzone ograniczenie prędkości.

Od poniedziałku się to zmieni. Wówczas rozpocznie się frezowanie nawierzchni na ul. Ligi Polskiej. W związku z tymi pracami zostanie zamknięta zachodnia jezdnia arterii – w kierunku Kaszczorka. Kolejne utrudnienia pojawią się w środę. Wówczas wykonawca zamknie też wschodnią jezdnię – w kierunku ul. Olsztyńskiej.

– Oprócz frezowania wykonawca będzie regulował urządzenia podziemne – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Potem będzie układał asfalt i malował oznakowanie poziome.

Objazd ul. Ligi Polskiej został wyznaczony Szosą Lubicką. – Na czas prowadzonych prac mieszkańcom sugeruje się korzystanie z dróg lokalnych, położonych na terenie osiedla Na Skarpie – mówi Kobus-Pęńsko. – Zmiany na Ligi Polskiej będą obowiązywały do drugiej połowy grudnia.

Remont ul. Ligi Polskiej pochłonie 4,3 mln zł, z czego 2,4 mln zł miasto otrzymało z budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Za te pieniądze wyremontowane zostaną obie jezdni z chodnikami.

Odnowione zostaną także zatoki autobusowe. Rowerzyści zaś – po obu stronach ulicy – zyskają wydzielone asfaltowe ścieżki. Przewidziano też wymianę oświetlenia, wykonanie odwodnienia jezdni i montaż sygnalizacji świetlnej na wysokości ul. Witosa, która ma poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys