Uwaga! Od 14 maja duże zmiany w organizacji ruchu i kursach MZK [MAPY]

Box2 Wiadomości
Znak drogowy ostrzegający przed pracami drogowymi i utrudnieniami na drogach
Zmiany w organizacji ruchu wiążą się z budową nowej linii tramwajowej. Fot. ilustracyjne / Pixabay

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu informuje o dużych zmianach w organizacji ruchu drogowego w rejonach placu NOT, ronda Czadcy i skrzyżowaniu ulic Polna/Ugory. Będą się one wiązać także ze zmianami w kursach MZK. Wszystko w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów budowy nowej linii tramwajowej.

Pierwsze zmiany obejmą skrzyżowanie ulic Polnej i Ugory. Utrudnienia w tym miejscu potrwają od 14 maja do 15 lipca. Powstanie tam tymczasowe rondo. Południowa jezdnia ul. Polnej zostanie wyłączona, a ruch będzie skierowany dwukierunkowo na jezdnię północną. Nie będzie możliwości skrętu z tymczasowego ronda w ul. Traktorową. Drogowcy sugerują objazd do ul. Traktorowej – ulicą Polną oraz Forteczną. Tym objazdem będą także kursować autobusy linii nr 12.

Kolejne zmiany planowane są od 21 maja do 30 września na placu NOT. Wjazd i wyjazd w al. Solidarności zostanie zamknięty, wprowadzony będzie także zakaz wjazdu w Szosę Chełmińską od strony centrum. Na Szosie Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej będzie zwężenie, dodatkowo z Szosy Chełmińskiej drogowcy wprowadzą nakaz skrętu w prawo, a jazda na wprost i skręt w lewo będą wyłączone. Objazd do Szosy Chełmińskiej kierowany będzie ul. Bema oraz przez plac ToMiTo i ul. Grudziądzką. Natomiast objazd do al. Solidarności kierowany będzie przez al. św. Jana Pawła II i Wały gen. Sikorskiego.  

Duże zmiany w związku ze zmianami na placu NOT wprowadzone zostaną także w komunikacji miejskiej. Od środy 18 maja nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego w ul. Czerwona Droga i Odrodzenia oraz w al. Solidarności. Tramwaje kursować będą objazdem ulicami: al. św. Jana Pawła II – Wały gen. Sikorskiego – Uniwersytecką. Od soboty 21 maja wprowadzony zostanie objazd (ulicami: Grudziądzką – pl. To-Mi-To – Uniwersytecką – Wały gen. Sikorskiego) dla wszystkich linii autobusowych przejeżdżających al. Solidarności.

Od 4 czerwca do 2 września przygotować się także trzeba na zmiany w rejonie ronda Czadcy. Zamknięta zostanie w tym miejscu jezdnia zachodnia, a ruch dwukierunkowy w relacji Legionów będzie poprowadzony jezdnią wschodnią. Nie będzie możliwości skrętu w lewo ani z ul. Wielki Rów, ani z ul. Legionów. Drogowcy sugerują objazd ul. Polną i średnicówką.

Więcej informacji tutaj.


1 thought on “Uwaga! Od 14 maja duże zmiany w organizacji ruchu i kursach MZK [MAPY]

  1. I teraz wszyscy mieszkańcy dostaną po d… przez JAR.
    Pasażerowie będą kur…ać, bo nie przyjedzie autobus, się spóźni, że nie będą mieli jak przesiąść się na inny kursujący z zawrotną częstotliwością co 40 minut.
    Kierowcy przeklinać będą JAR za stanie w korkach po kilkadziesiąt minut.
    A to wszystko tylko dlatego, że na JARze musi być wszystko. Od parku, przez linię tramwajową i złodziei kołpaków, aż po kosmodrom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.