Uwaga! Od soboty zmiany w organizacji ruchu na al. św. Jana Pawła II

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

W sobotę 18 kwietnia rozpoczną się kolejne zmiany w organizacji ruchu na al. św. Jana Pawła II. Zaczyna się kolejny etap prac. Roboty drogowe przeniosą się na wschodnią jezdnię od strony starówki. Ruch kołowy będzie możliwy tylko po jezdni zachodniej od strony Bydgoskiego Przedmieścia.

Prace na jezdni wschodniej rozpoczną się od sfrezowania warstwy bitumicznej i rozbiórki warstw konstrukcyjnych. Potem przyjdzie czas na uzbrajanie terenu w infrastrukturę podziemną. Od godziny 8.00 w dniu 18 kwietnia jezdnia wschodnia zostanie zamknięta, a ruch możliwy będzie tylko po jezdni zachodniej. Organizacja ruchu na pl. Niepodległości pozostanie bez zmian.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu informuje, że zamknięty zostanie wyjazd z ul. Kopernika, a wyjazd z ul. Chopina będzie odbywał się tak, jak dotychczas, czyli w kierunku na most. Zamknięty pozostanie wyjazd z ul. Słowackiego w al. św. Jana Pawła II i wjazd w ul. Niezależnego Zrzeszenia Studentów w kierunku ul. Mickiewicza. Dodatkowo, wjazd i wyjazd z ul. Wały gen. Sikorskiego będzie możliwy tylko dla autobusów i służb miejskich. Wyjazd z parkingu CSW oraz banku możliwy będzie wyłącznie w stronę pl. Teatralnego. Nastąpi także zmiana kierunku jazdy na ul. Fosa Staromiejska, a wjazd w tą ulicę od strony ul. Wały gen. Sikorskiego pozostanie zamknięty.

Zmieni się także lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej.

Przystanek autobusowy  w kierunku centrum zostanie przeniesiony na ul. Wały gen. Sikorskiego, tuż za przejściem dla pieszych, a przystanek autobusowy w kierunku Podgórza przeniesiony zostanie do zatoki autobusowej zlokalizowanej przed ul. Chopina – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *