W miejskich żłobkach pojawią się oczyszczacze powietrza

Polecamy Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski, Urząd Miasta Torunia/torun.pl

W trzech miejskich żłobkach – w każdej sali, w której będą przebywały maluchy – pojawią się oczyszczacze powietrza. Magistrat kupi je w przyszłym roku.

Magistrat w przyszłym roku kupi oczyszczacze powietrza do miejskich żłobków. Takie urządzenia pojawią się we wszystkich salach, w których przebywają dzieci.

– Urządzenia będą w stanie, w krótkim czasie oczyścić zanieczyszczone powietrze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, bo to małe dzieci są szczególnie wrażliwe na tego typu zmiany – informują miejscy urzędnicy.

Obecnie miasto prowadzi rozbudowę trzech miejskich żłobków: nr 1 przy ul. Bażyńskich, nr 2 przy ul. Piskorskiej i nr 3 przy ul. Konstytucji 3 Maja. W ramach tych inwestycji w żłobku nr 1 i 3 pojawią dodatkowe miejsca (jeden oddział dla 25 dzieci), a żłobku nr 2 – klub dziecięcy dla 25 dzieci.

Poza tym nowy żłobek powstanie przy ul. Andersa. Będzie to placówka dla 145 dzieci. Ma zostać oddana do użytku w 2020 r. Umowa na budowę siedziby placówki została zawarta 30 listopada br.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys