W rejonie placu Rapackiego pojawiły się nowe drzewa

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Docelowo w rejonie placu Rapackiego pojawi się 160 nowych drzew. Zastąpią uschnięte, spróchniałe i schorowane drzewa, które nie rokowały na dalszą wegetację.

Do tej pory posadzono już 12 jarząbów wzdłuż ul. Chopina, 5 jarząbów przy hotelu Mercure i 24 lipy wzdłuż al. św. Jana Pawła II. Łącznie na terenie całej inwestycji, w ramach kompleksowej przebudowy układu torowo-drogowego, pojawi się ponad 160 nowych drzew o dużej odporności na suszę, zanieczyszczenie powietrza, mróz oraz istniejące warunki gruntowo-wodne. W weekend rozpoczęły się także nasadzenia krzewów przy przystanku na al. św. Jana Pawła II.

Docelowo w rejonie placu Rapackiego urządzone zostaną także trawniki, pojawią się skalniaki, dwa odcinki zielonego torowiska i tzw. zielony przystanek na węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II. 

Tagged

1 thought on “W rejonie placu Rapackiego pojawiły się nowe drzewa

  1. Przepraszam, ale dlaczego Pan ze zdjęcia sadzi drzewko w….. maseczce? Przecież bezprawne zarządzenie mawia: “w lasach, parkach i skwerach” nie trzeba utrudniać sobie swobodnego oddychania….. Widać, że przykład Tresury musi koniecznie iść z Wyżyn medialnych….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.