W Toruniu będą nowe punkty pobrań. Mają rozładować kolejki

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Narodowy Fundusz Zdrowia zgodził się na otworzenie w Toruniu kolejnych dwóch punktów poboru wymazów. To odpowiedź na apel prezydenta, w związku ze zwiększeniem liczby zachorowań na Covid-19.

Trzecia fala pandemii daje o sobie znać. Dziś w kraju odnotowano ponad 35 tys. przypadków zakażeń. W samym Toruniu było ich ponad 200. Rośnie też liczba zgonów. We wtorek prezydent Michał Zaleski zaapelował do NFZ o zgodę na otworzenie w Toruniu dodatkowych punktów pobrań. Fundusz na propozycję przystał – w mieście mają pojawić się dwa nowe punkty testowania.

Do tej pory w Toruniu były tylko cztery punkty. W związku z atakiem trzeciej fali, cierpiały na duże obłożenie. Receptą na duże kolejki do testów ma być zwiększenie liczby miejsc, w których można je wykonać. Informacje o działających punktach poboru wymazów można znaleźć tutaj.

Tagged

1 thought on “W Toruniu będą nowe punkty pobrań. Mają rozładować kolejki

  1. więcej testów ni : Co wy wyrabiacie ??!! Schemat Fałszywej “epidemii”: więcej fałśzywych, nic nie testujących testów = więcej tzw “zakażeń” czyli….wyników pozytywnych, które nic nie znaczą – ale na tej “podstawie” rujnują nam lockdownami normalne życie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *