W Toruniu staną pierwsze biletomaty MZK

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II już za kilka dni staną pierwsze w mieście stacjonarne biletomaty. To kolejne po poidełkach urządzenia, które mają ułatwić podróżowanie komunikacją miejską.

Biletomaty staną staną na obu platformach węzła przesiadkowego. W urządzeniach będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów MZK. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej. Obsługiwane będą za pomocą ekrany dotykowego o rozdzielczości 15 cali.

Będą to pierwsze stacjonarne biletomaty w Toruniu. Koszt zakupu wraz z montażem to ok. 214,3 tys. zł. Wykonawcą jest Mera Systemy sp. z o.o.

Biletomaty i poidełka to ostatnie elementy wyposażenia zainstalowane na nowym węźle przesiadkowym wybudowanym w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT-City II”. Projekt był współfinansowany ze środków EFRR w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tagged

1 thought on “W Toruniu staną pierwsze biletomaty MZK

  1. 214.300 zł torunianie zapłacili za te automaty.
    Drogo.
    A ile na tym zarobimy?
    To jedno mieszkanie komunalne dla toruńskiej rodziny.
    No cóż, jedna potrzebująca rodzina nie otrzyma mieszkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *