W Toruniu zakwitnie ponad 20 tys. kwiatów

Box2 Wiadomości
Fot. Adam Zakrzewski dla UMT

Finiszują wiosenne porządki, a miejskie rabaty i łąki kwietne zostały już przygotowane do obsiania. Tych ostatnich będzie w tym roku w mieście 2,4 tys. mkw. Kwiaty pojawiają się w reprezentacyjnych miejscach grodu Kopernika, m.in. przy pomniku Kopernika i na placu Teatralnym.

Zieleń miejska została już przygotowana do nasadzeń, a mieszkańcy i turyści już niedługo będą mogli cieszyć oko kwiatowymi rabatami. Zakwitną m.in. begonie, szałwia, wilce batatowe, cineraria i pelargonie. Najwięcej nasadzeń pojawi się na obszarze zespołu staromiejskiego oraz w jego otulinie: na Bulwarze Filadelfijskim, przy ruinach Zamku Krzyżackiego, fontannie przed Collegium Maximum, przy pomniku Kopernika, na Rynku Nowomiejskim oraz na placu Teatralnym i ul. Szerokiej. Kwiatów nie zabraknie także na Bydgoskim Przedmieściu i lewobrzeżu, m.in. przy Domu Muz. Łącznie w tym roku w Toruniu zakwitnie 21 tys. kwiatów.

Zakwitnie także 2,4 tys. mkw łąk kwietnych, tworzonych z mieszanki roślin miododajnych, pozytywnie wpływających na bioróżnorodność.

Tagged

1 thought on “W Toruniu zakwitnie ponad 20 tys. kwiatów

  1. Taaa… finiszują wiosenne porządki.
    A pasy przydrogowe wzdłuż Włocławska/Solankowa zarastają chwastami, bo nikt tam jakoś nie dotarł od dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.