Welconomy Forum in Toruń już od poniedziałku

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

W najbliższy poniedziałek i wtorek, czyli 21 i 22 czerwca, odbędzie się XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń. Wzorem zeszłego roku Forum odbędzie się w sposób tradycyjny pierwszego dnia na terenie CKK Jordanki w Toruniu, natomiast drugi dzień konferencji zostanie przeprowadzony w formie online. Nagrane wcześniej panele tematyczne zostaną zamieszczone na kanale Welconomy w platformie YouTube.

Sesję Inauguracyjną, podczas której odbędzie się debata nad wpływem pandemii na zmiany społeczno-gospodarcze w kraju i na świecie poprowadzi profesor Michał Kleiber. Z kolei Sesję Plenarną dotyczącą Zielonego Ładu będzie koordynował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak.

Zielony Ład jako zagadnienie wpływające na wszystkie rodzaje aktywności gospodarczej, społecznej i kulturalnej zostanie omówiony szerzej podczas panelu „ W zielone gramy”, który moderować będzie przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska. W panelu wezmą udział między innymi : Jacek Bogusławski – członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej, dr Alina Skorb-Gała – kierownik Wydziału ESG Energa z Grupy ORLEN, Małgorzata Waszak-Klepka – przewodnicząca Sejmiku Wielkopolskiego.

Tak jak w minionych latach osobny blok przeznaczony będzie dyskusji na temat współpracy z  zagranicą. Gościć będziemy między innymi przedstawicieli dyplomacji oraz przedsiębiorców zagranicznych.

Na specjalną uwagę podczas tegorocznego Welconomy zasługuje debata kilku urzędujących obecnie wojewodów na temat działań administracji rządowej w regionach podczas walki z pandemią. Debatę poprowadzi wojewoda kujawsko- pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W tym roku na szczególną uwagę zasługują również dwa panele, które odbędą się pierwszego dnia Welconomy „Sprawiedliwa akcyza na alkohol gwarantem wzrostu wpływów do budżetu państwa”. Moderatorem panelu będzie Wojciech Szeląg – polski dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz  “E-commerce dla alkoholu – jeśli nie teraz to kiedy”, który poprowadzi  Dariusz Grzędziński – redaktor tygodnika Wprost.

Bieżące wiadomości sukcesywnie można śledzić na oficjalnej stronie www.welconomy.pl

Współorganizatorami forum są: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Województwo Kujawsko- Pomorskie, Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polregio sp. z o.o., Energa z Grupy ORLEN, Kapsch Telematic Services sp. z o.o., Gmina Miasta Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Żabka Polska sp. z o.o., Huawei Polska sp. z o.o.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *