Wiosłujemy dla WOŚP. Za miesiąc Orkiestra zagra po raz 27.

Polecamy Sport Wiadomości
Fot. nadesłane

Od 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieli nas już niecały miesiąc. W przeddzień wydarzenia, w sobotę 12 stycznia, torunianie ponownie będą bić rekord Polski w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Po raz pierwszy także wezmą udział w biegu dla WOŚP.

Wielkie Wiosłowanie dla WOŚP odbędzie się w Galerii Atrium Copernicus. Swoich sił na ergometrach wioślarskich spróbować będzie można między godz. 9 a 21.

REKLAMA

Punktem kulminacyjnym Wielkiego Wiosłowania będzie sztafeta gwiazd z udziałem medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków i przedstawicieli urzędów miast.

O godz. 11 w toruńskiej próbie bicia rekordu w sztafecie VIP wystąpią m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski, marszałek Piotr Całbecki, szef rady miasta Marcin Czyżniewski, wiceprezydenci Zbigniew Fiderewicz, Andrzej Rakowicz, posłanki Iwona Michałek, Joanna Scheuring-Wielgus, artyści i sportowcy: Jacek Bryndal, Sławek Wierzcholski, Przemysław Bomastek, Jakub Mazan, Arkadiusz Szyderski, Łukasz Pawłowski, Piotr Bujnarowski, Michał Stawowski, Michał Słoma, Sławomir Kruszkowski i koszykarze „Twardych Pierników”.

– Impreza odbędzie się w Toruniu po raz trzeci i mamy nadzieję, że po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta, a także goście odwiedzający Toruń przyczynią się do pobicia własnego rekordu i zwycięstwa Grodu Kopernika w tej fascynującej rywalizacji – mówi Sławomir Kruszkowski, organizator wydarzenia.

Za udział w wiosłowaniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Tego dnia będzie można również wesprzeć zbiórkę pieniędzy do puszek WOŚP.

W sobotę (12 stycznia) punktualnie o godz. 12 spod Przystani MOSiR przy ul. Popiełuszki wystartuje pierwszy bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dystansie 5 km. Rywalizacji przyświecać będzie hasło „Policz się z cukrzycą”. Sportowcy propagować będą także działania Fundacji WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

W wydarzeniu udział może wciąć 150 osób. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną do 31 grudnia 2018 roku, poprzez stronę internetową: https://online.datasport.pl/zapisy. Opłata startowa wynosi od 30 do 40 zł, a dopłata za wyjątkową koszulkę biegu 22 zł.

Tegoroczny 27. Finał odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Według danych Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, do tej pory toruńskie szpitale dziecięce i instytucje otrzymały wsparcie w wysokości ponad 7,2 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *