Z Torunia pobiegli do Grudziądza. Sztafeta w rocznicę urodzin Bronisława Malinowskiego

Box2 Wiadomości Województwo box
Bieg sztafetowy pamięci Bronisława Malinowskiego, fot. Mariusz Nasieniewski dla UMWKP

W piątek 4 czerwca, w 70. rocznicę urodzin wybitnego polskiego lekkoatlety Bronisława Malinowskiego, odbyło się pierwsze plenerowe wydarzenie, wpisujące się w tegoroczne obchody Święta Województwa. Z Bydgoszczy i Torunia wyruszyły sztafety, których trasy wiodły do Grudziądza.

– Po sukcesie organizacyjnym i promocyjnym sztafety z Bydgoszczy i Torunia do Pucka z okazji stulecia zaślubin Polski z morzem uczciliśmy 70. rocznicę urodzin Bronisława Malinowskiego kolejnym biegiem w formie sztafet – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

W Toruniu punktem startowym był mieszczący się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego plac Teatralny. W Bydgoszczy było to rynek Starego Fordonu. Trasa biegaczy z obu miast połączyła się w Chełmnie. Stamtąd droga wiodła ich prawym brzegiem Wisły przez Górne Wymiary (pow. chełmiński) i Szynych (pow. grudziądzki) aż do samego Grudziądza. Meta znajdowała się na stadionie macierzystego klubu Bronisława Malinowskiego – Grudziądzkiego Klubu Sportowego Olimpia. Każdy uczestnik sztafety otrzymał pamiątkową koszulkę startową, a na mecie medal za ukończenie zawodów.

„Bronisław Malinowski – sportowa ikona Grudziądza” – taki tytuł nosiła specjalna wystawa, która czekała na biegaczy na mecie. Łącznie 16 plansz ze zdjęciami opowiadało o sukcesach wybitnego lekkoatlety. Wśród zdjęć znalazły się m.in. te z igrzysk olimpijskich w Monachium (1972 rok) i Moskwie (1980 rok) oraz z biegu po złoto podczas mistrzostw Europy w Rzymie w 1974 roku.

Częścią obchodów Święta Województwa jest Grand Prix Województwa, czyli imprezy biegowe w Inowrocławiu, Piotrkowie Kujawskim (powiat radziejowski), Unisławiu (powiat chełmiński), Żninie, Brześciu Kujawskim (w powiecie włocławskim), Ciechocinku (powiat aleksandrowski), Lipnie, Rypinie, Lubiewie (powiat tucholski), Grudziądzu, Tucholi i Gniewkowie (w powiecie inowrocławskim).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *