Zima u “Pomerdanych”. Jak zmieni się wybieg przy Podgórskiej?

Box2 Wiadomości
fot. Kasia Krzyżanowska

Czy jest coś, co sprawia opiekunowi psa większą radość niż widok ukochanego podopiecznego, pochłoniętego szaloną zabawą z innymi czworonogami? Wątpliwe. “Pomerdane Ranczo” – liczący prawie 3000 m² wybieg dla psów, znajdujący się na lewobrzeżu – umożliwia psiakom swobodne harce od czerwca tego roku. Jak zmieni się to miejsce na zimę?

Od czasu otwarcia “Pomerdanego Rancza” czworonożnych odwiedzających przybywa, a ogrodzony teren jest nieustannie wzbogacany o nowe atrakcje dla zwierzaków. Basenik, zawieszony na gałęzi drzewa szarpak, obręcze do ćwiczenia skoków – z tych wszystkich atrakcji psiaki mogły korzystać w sezonie letnim. Jakie plany na najbliższe miesiące mają “Pomerdani”?

– Do nieprzyjemnych, jesienno-zimowych warunków chcieliśmy się przygotować zawczasu. Od mniej więcej dwóch tygodni na wybiegu stoi duży reflektor, który pięknie go oświetla. W najbliższym czasie zaopatrzymy się w drugi, identyczny – opowiada Joanna Grabowska, wiceprezes fundacji “Pomerdani”. – Oprócz tego, na Ranczu postawimy duży namiot, na wypadek gdyby podczas zajęć zaczęło padać. W środku umieścimy atrakcje dla mniejszych psiaków i szczeniaków: kładki, równoważnie oraz akcesoria do ćwiczeń węchowych.

Prócz wyżej wymienionych modyfikacji, odwiedzający wybieg mogą spodziewać się zmian natury czysto estetycznej – by dodatkowo uwidocznić miski z wodą, dookoła nich zostaną rozłożone ozdobne lampki. I choć goście nie będą mogli już cieszyć się letnim słońcem, to wybieg będzie dobrze oświetlony, a zajęcia będą odbywać się według dotychczasowego harmonogramu.

– Rozmawialiśmy z osobami, odwiedzającymi Ranczo i wspólnie doszliśmy do wniosku, że zmiany godzin otwarcia są zbędne. Pozostajemy zatem przy wcześniej ustalonym rozkładzie: w ciągu całego tygodnia, wybieg będzie otwarty w godzinach 17:30-19:30, a w soboty i niedziele dodatkowo 12:00-14:00. Piątkowe zajęcia dla psów lękowych i wycofanych również nie zostają przesunięte, będą odbywać się tak, jak wcześniej, w piątki od godziny 16:00 do 17:00 – dodaje wiceprezes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *