Zmiany w SPP. Klub Radnych KO wydał oświadczenie

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od 1 kwietnia w toruńskich Strefach Płatnego Parkowania zajdą spore zmiany. Zmienią się nie tylko same granice stref, ale i wysokości opłat. W ubiegły czwartek Rada Miasta przegłosowała uchwałę w tej sprawie. Teraz Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej wydał oświadczenie, podkreślając, że jednym z celów zmian jest promocja komunikacji miejskiej.

Radni KO przekonują w oświadczeniu, że oddanie Starówki i jej okolic pieszym jest jednym z ich kluczowych celów już od lat i podają przykład wprowadzenia w 2017 roku strefy zamieszkania.

– Kolejnym krokiem, który podejmujemy jest wydzielenie nowej strefy parkowania obejmującą całą Starówkę, czyli strefę „Śródmiejską”. To rozwiązanie ma na celu udrożnienie ruchu samochodowego i zachęcenie do korzystania zarówno z pozostałych dwóch stref parkowania, a także wykorzystywania komunikacji zbiorowej w celu dojazdu na Starówkę – czytamy w oświadczeniu Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. – To właśnie ten ostatni element był przedmiotem naszych rozmów z Prezydentem Miasta Torunia. Uważamy, że wprowadzając nową strefę i zwiększając opłaty za jej korzystanie, powinniśmy zaoferować coś w zamian mieszkańcom, szczególnie jeżeli jednym z celów uchwały jest promowanie korzystanie z komunikacji miejskiej.

W oświadczeniu padła także zapowiedź dalszych zmian, mających pomóc w propagowaniu korzystania z miejskich autobusów i tramwajów. Chodzi o ceny biletów.

– Dlatego Klub Radnych Kolacji Obywatelskiej z satysfakcją przyjmuje wypracowaną wspólnie z Prezydentem Miasta Torunia deklarację, iż do czerwca br. zostanie przedstawiony Radzie Miasta projekt nowelizacji uchwały dotyczącej wysokości opłat za korzystanie z komunikacji zbiorowej obniżający w weekendy ceny za bilety rodzinne i weekendowe – piszą radni. – Uważamy, że jest to krok w dobrym kierunku i tym samym realizujemy nasze zobowiązanie odnośnie usprawniania sposobu organizacji korzystania z miejskiej komunikacji zbiorowej.

Tagged

1 thought on “Zmiany w SPP. Klub Radnych KO wydał oświadczenie

  1. Jakby chcieli promować transport publiczny, to nie zwiększali by ceny za bilety komunikacją miejską, Kupy się to nie trzyma Panie i Panowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *