Znamy nazwiska pierwszych zawodników siatkarskich Aniołów

Box1 Sport Wiadomości
fot. Pixabay

Rafał Maluchnik, Jakub Skadorwa oraz Dawid Biesek będą reprezentować nowy siatkarski klub Anioły Toruń w rozgrywkach drugoligowych w sezonie 2021/22.

Pierwszy z ogłoszonych zawodników grał dotychczas w Olimpii Sulęcin, która w ostatnim sezonie zakończyła rozgrywki w ramach Tauron 1 Ligi na 12 miejscu. 26-latek na pozycji rozgrywającego jest wychowankiem UKS Tempo-25-Olsztyn, był również w klubach w Białymstoku i Tychach.

REKLAMA

Oferta z Torunia najbardziej mi się spodobała spośród wszystkich i rozmowy nie trwały długo. Podoba mi się perspektywa klubu i bardzo ambitne plany na przyszłość. Toruń jest pięknym miastem, który zasługuje na siatkówkę na wysokim poziomie i gwarantuję, że zrobię wszystko aby wspomóc klub w rozwoju – powiedział Maluchnik dla oficjalnej strony klubu.

Atakujący Jakub Skadorwa do Torunia przychodzi z Czarnych Rząśnia. Zaczynał swoją karierę w Częstochowie, potem grał także w Zielonej Górze.

Nad wyborem Torunia, jako miejsca w którym chcę rozwinąć swoją karierę, nie zastanawiałem się zbyt długo. Przekonała mnie bardzo ciekawa wizja rozwoju klubu przedstawiona przez zarząd i trenera, z którym miałem okazję bardzo długo rozmawiać przez telefon. Nie ukrywam, że ważne jest dla mnie również to, że właścicielem klubu jest najlepszy siatkarz na świecie – Wilfredo Leon – tłumaczy swoją decyzję.

Pochodzący z Bydgoszczy przyjmujący Dawid Biesek gra w siatkówkę od 11 lat. Zaczynał w kadeckim zespole BKS Chemika Bydgoszcz. W karierze seniorskiej reprezentował dotychczas APP Krispol Wrześnię oraz ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

Wybrałem Toruń ze względu na szansę rozwoju sportowego i edukacyjnego. Nowy klub, z takim potencjałem, to świetny pomysł na rozwój siatkówki w naszym regionie, a Toruń jest idealnym miejscem do realizacji planu. Naszym głównym celem na nadchodzący sezon jest awans do TAURON 1. Ligi i swoim zaangażowaniem i dobrą grą zamierzam przyczynić się do osiągnięcia tego celu – wyjaśnia motywacje wyboru nowego klubu.

Przypomnijmy, że trenerem drużyny został Sebastian Tylicki:

Klub powstał w maju tego roku, od nowego sezonu zaczynającego się jesienią rozpocznie zmagania w ramach drugiej ligi siatkarskiej. Jednym z właścicieli drużyny jest Wilfredo Leon.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *