Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski

Box2
Najwięcej głosów w puli ogólnomiejskiej zdobył remont schroniska, fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy Torunia do 21 października mogli oddawać głosy na wybrane przez siebie projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Na 2020 rok wybrano rekordową sumę projektów – aż 73.

Najwięcej głosów oddano na projekty związane z zielenią, środowiskiem i ekologią, najmniej na projekty dotyczące bezpieczeństwa. Na realizacje projektów przeznaczonych łącznie zostanie ponad 7 milionów złotych.

Najwięcej głosów oddano na remont schroniska dla zwierząt ponad 4 tys. głosów.

Tegoroczna edycja głosowania była 7 edycją. Do realizacji oddanych zostanie 15 projektów ogólnomiejskich, pozostałe to osiedlowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się projekt dotyczący Zielonych Przystanków na Mokrym, a także na osiedlu Rubinkowo, projekty związane z urządzeniami sportowymi.

Lista wybranych projektów: https://www.torun.pl/sites/default/files/pliki/bo_2020_wyniki_calosc_25-10-2019.pdf

W tegorocznej edycji pierwszy raz głos mogli oddawać młodzi mieszkańcy naszego miasta-dzieci. 6% oddanych głosów to osoby poniżej 16 roku życia. Najwięcej głosów oddanych zostało w kategorii wiekowej 25-34 i 35-44.

Wszystkie projekty zrealizowane zostaną do końca 2020 roku.

2 thoughts on “Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski

  1. Niestety sposób weryfikacji osoby głosującej jest równy zeru, co skutkuje oddawaniem głosów przez osoby, które dysponują wiedzą na temat cudzych numerów PESEL. Nie oskarżając nikogo – każdy, kto ma dostęp do takich danych, może oddać głos na dowolny projekt. A PESEL podajemy w tylu miejscach, że potencjalnych złodziei danych jest mnóstwo. Taka sytuacja spotkała mnie właśnie w tym roku: chcąc oddać głos wyskoczył mi komunikat, że “ten numer PESEL już brał udział w tegorocznym głosowaniu”. Ogromne pole do nadużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *