Brutalne pobicie na starówce. Przewrócili go i zaczęli kopać po głowie

112 Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu

W niedzielę, krótko po godz. 1 w nocy, doszło do brutalnego pobicia na ul. Szerokiej. Zaatakowany mężczyzna został przewrócony, a następnie skopany przez dwóch mężczyzn i kobietę.

Ok. godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę strażnicy miejscy zauważyli na ul. Szerokiej grupę osób pochylających się nad leżącym mężczyzną. Miał liczne rany głowy. Według świadków został przewrócony, a następni skopany przez dwóch mężczyzn i kobietę.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Udzielili rannemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

– W międzyczasie operatorzy monitoringu Straży Miejskiej w Toruniu odtworzyli zajście przy ulicy Szerokiej i ustalili rysopisy sprawców pobicia – relacjonuje Jarosław Paralusz, rzecznik Straży Miejskiej w Toruniu. – Według zarejestrowanych nagrań uczestnicy zajścia udali się do jednego z lokali na ul. Szerokiej. Niestety w lokalu ich nie było. Przed wejściem do lokalu pojawiła się kobieta, która według operatorów i świadków zajścia miała kopać leżącego mężczyznę po głowie.

Kobieta została natychmiast ujęta i przetransportowana do komisariatu policji. W trakcie przejazdu z ujętą strażnicy zauważyli na ul. Szczytnej jednego ze sprawców pobicia.

Mężczyzna na widok patrolu natychmiast zaczął uciekać. Udało się go zatrzymać na zapleczu jednego z lokali. Był bardzo agresywny.

– Funkcjonariusze, aby go ująć musieli użyć środków przymusu bezpośredniego – mówi Paralusz. – Obie osoby zostały przewiezione na komisariat policji, a potem do izby wytrzeźwień.

18-latek miał 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 19-letnia kobieta 1,2 promila. Ranny został przewieziony do szpitala.

Jednemu z napastników udało się zbiec, ale nie na długo. Krótko po godz. 4 operator monitoringu straży miejskiej zauważył go na ul. Ducha św. przemieszczającego się w grupie osób. Natychmiast poinformował o tym dyżurnego, który wysłał tam patrole.

Na miejscu strażnicy zatrzymali napastnika. – Mężczyzna stawiał czynny opór, dlatego użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego – relacjonuje Paralusz. – Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że koledzy próbowali „odbić” ujętego.

21-latek przewieziony został do izby wytrzeźwień. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Brutalne pobicie na starówce. Przewrócili go i zaczęli kopać po głowie

  1. Skandal. Zgadzam się z Panem Markiem. Dodatkowo powinno się zdjęcia tych typków i kobiety umieszczać obowiązkowo w każdej witrynie sklepowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *