Apel o wsparcie toruńskiego Oddziału Hematologii. Cel to 50 tys. zł

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej zaapelowała o wsparcie finansowe dla Oddziału Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych.

Oddział Hematologii został zamknięty po potwierdzeniu zakażenia COVID-19 u kilkudziesięciu osób, głównie lekarzy i pielęgniarek. Zakażeni pacjenci z Oddziału Hematologii zostali przewiezieni do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.

Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej tłumaczy, że ponownie uruchomienie oddziału będzie wiązało się “ze znacznymi wydatkami finansowymi na środki ochrony osobistej dla kadry, pacjentów i ich rodzin”. Z tego powodu został wystosowany apel o wsparcie finansowe. Celem jest uzbieranie 50 tys. zł, które zostaną w całości przeznaczone na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla toruńskiego Oddziału Hematologii. W zależności od wyników testów pracowników, oddział powinien zostać ponownie uruchomiony za ok. 4 tygodnie. Do tej pory Fundacji udało się zebrać 6 tys. zł.

Wpłaty można kierować na konto:
Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej
Bank Millennium SA
28 1160 2202 0000 0000 6090 0198
Tytułem: koronawirus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *