Aż 274 policjantów z Torunia na L4! Na Podgórzu jest tylko dyżurny?

112 Polecamy Wiadomości
fot. strona facebookowa "Policjanci Toruń - nieoficjalna strona"

274 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu jest na zwolnieniu lekarskim – taką informację dostaliśmy od jednego z policjantów. To pierwsza fala protestu. Kulminacja czeka nas pod koniec tygodnia.

Jak wygląda sytuacja w Toruniu i powiecie toruńskim? Z naszą redakcją skontaktował się jeden z policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Według jego informacji na zwolnieniu lekarskim obecnie jest już 274 policjantów. W komendzie jest 647 etatów i 22 wakaty. Od Wioletty Dąbrowskiej, oficera prasowego toruńskiej policji dowiedzieliśmy się, że 40 proc. policjantów jest obecnie na L4.

Czy to dezorganizuje pracę policji w Toruniu i powiecie toruńskim? Na razie odpowiedź brzmi następująco: “Staramy się zapewnić ciągłość służby”. Jak jest w rzeczywistości?

Według naszego informatora w komisariacie policji na toruńskim Podgórzu obecnie pracuje tylko dyżurny. Grafik pracy w komisariacie w Chełmży jest ustalony tylko do środy. W drogówce działa zaś tylko ogniwo zajmujące się wypadkami. Próbujemy potwierdzić te informacje u oficera prasowego. Na razie czekamy na odpowiedź. 

O co walczą policjanci? Domagają się prawa do godnego życia i przyszłości dla rodzin i bliskich. – Uważamy, że za naszą ciężką, odpowiedzialną i niebezpieczną służbę należą nam się godne warunki pracy i wynagrodzenie – piszą policyjni związkowcy. Protestować nie mogą, dlatego masowo idąc na zwolnienia lekarskie.

Takie zdjęcie wczoraj pojawiło się na nieoficjalnej stronie toruńskich policjantów:

We wtorkowe popołudnie otrzymaliśmy odpowiedź od toruńskiej policji na nasze pytania:

Protest policjantów. Wiemy, jak wygląda sytuacja w Toruniu i powiecie toruńskim

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys