Bezpłatna mammografia dla kobiet. Do Torunia przyjedzie mammobus

Wiadomości
Fot. Ilustracyjne

Mieszkanki Torunia w pierwszym tygodniu marca będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Akcja skierowana jest do pań w wieku 50-69 lat.

Mammobus czekać będzie między godz. 10.00 a 18.00: we wtorek 5 marca przy Centrum Medycznym Lux MED (ul. Kościuszki 71), dzień później przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń-Plaza (ul Broniewskiego 90).

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. 

Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. 

Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających, LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *