Bydgoskie Przedmieście będzie świętować. Mieszkańcy organizują 11. edycję wydarzenia

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński (archiwum)

Zbliża się Święto Bydgoskiego Przedmieścia 2020. W tym roku odbędzie się w ostatni weekend wakacji 29-30 sierpnia. Na wydarzenie złoży się kilkadziesiąt inicjatyw, odbywających się równocześnie w różnych miejscach zabytkowej dzielnicy miasta. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Wydarzenie zostało w tym roku dofinansowane przez gminę miasta Toruń. Udało się także pozyskać dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2020”. Święto organizują sami mieszkańcy oraz sympatycy Bydgoskiego Przedmieścia, a także organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Istotną wydarzenia jest zorganizowanie kilkudziesięciu małych wydarzeń w tym samym czasie, z których każde zlokalizowane jest w innej części dzielnicy. To okazja do zacieśnienia sąsiedzkich więzi, a także bliższego poznania zabytkowej dzielnicy Torunia.

Plany zakładają zorganizowanie m.in. wspólnego sąsiedzkiego obiadu, pchlego targu, sąsiedzkich kawiarenek, spaceru tematycznego z przewodnikiem, wspólnego sprzątania brzegu Wisły, wydarzeń i konkursów sportowych, a także debaty na temat roli mieszkańca w mieście. Nie zabraknie także występów muzycznych i artystycznych w amfiteatrze Parku Miejskiego. W weekend 29-30 sierpnia wystąpią m.in. zespół Siostry Łotry, teatr Pomarańczowy Cylinder, kolektyw Palmiarnia i grupa Księżyc. W ramach afteru 5 września zaprezentuje się Toruńska Orkiestra Improwizowana. Na scenie wystąpią także zwycięzcy projektu mikrograntów, którzy zorganizują dla współmieszkańców koncert na podstawie swoich wspomnień z lockdown’u.

Centrum organizacyjnym święta jest Domkultury! Bydgoskie Przedmieście.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *