Co z budkami dla kotów na osiedlu Chrobrego i Dekerta? Finał sprawy

Box2 Wiadomości

Mieszkańców Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Toruniu oburzyła decyzja administracji osiedla Chrobrego i Dekerta o usunięciu domków dla wolnożyjących kotów. W sprawie interweniowało Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt. Ostatecznie, budki – po drobnych zmianach – będą mogły pozostać na swoim miejscu.

Przypominamy, że kilka dni temu opinię publiczną obiegła informacja o zamiarze likwidacji budek dla wolnożyjących kotów, wystosowana przez administrację osiedla Chrobrego i Dekerta. MSM argumentowała, że budki zostały posadowione nielegalnie. Miały zostać usunięte do dn. 25 kwietnia, a w razie ich pozostawienia – spółdzielnia ostrzegała, że 27 kwietnia zostaną wyrzucone wraz z odpadami gabarytowymi. Interwencję w sprawie podjęło Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt. Wczoraj wieczorem organizacja poinformowała, że wspólnie z MSM znalazła rozwiązanie problemu.

Co najważniejsze budki dla kotów nadal będą na terenie spółdzielni. W miejscu starych, zniszczonych budek, staną nowe, które zakupimy. Teren wokół budek zostanie obsadzony krzewami przez działających na tym terenie społeczników i osoby pomagające kotom/ W czwartek jesteśmy umówieni na terenie, gdzie stoją budki na spotkanie z opiekunkami kotów. Chcemy wspólnie omówić dalsze działania – porządkowanie terenu i rewitalizację budek. Po długim majowym weekendzie jesteśmy umówieni na spotkanie z przedstawicielem spółdzielni, żeby ustalić ostatecznie wszystkie warunki funkcjonowania budek i dokarmiania kotów. Do momentu postawienia nowych budek, będą stały stare budki w dotychczasowej lokalizacji – informuje TTOPZ w mediach społecznościowych.

Fot. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *