Coraz więcej polbruku na toruńskich osiedlach. Tak się zmieniła ta ulica

Box2 Wiadomości
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Kończą się prac na ul. Modrakowej na toruńskich Wrzosach. Pierwotnie miały one potrwać do 21 lipca. Do ich zakończenia jednak pozostało już niewiele m.in. montaż progu zwalniającego i oświetlenia.

Modrakowa to jedna z osiedlowych ulic na toruńskich Wrzosach, która w zmieni się w tym roku. Do tej pory były to gruntowa uliczka. Nie było na niej chodników i progów zwalniających.

Jej przebudowa objęła odcinek między ul. Owsianą a Sadową. Została tam ułożona nowa jezdnia z kostki i chodniki. Wybudowano także kanalizację deszczową. Prace miały potrwać do 21 lipca. Już dziś można jednak o nich powiedzieć, że są na finiszu.

– Do ich zakończenia pozostało jedynie wykonanie progu zwalniającego, montaż oświetlenia i prace porządkowe – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Dopełnieniem wszystkich prac będzie zieleń, która zostanie wykonana w ramach realizowanego projektu.

W tej chwili na Wrzosach prace są realizowane także na ulicach: Lawendowej, Pawiej, Figowej i Stokrotkowej. Przebudowa ul. Modrakowej pochłonie ponad 623 tys. zł. Realizuje ją firma Bruksystem.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Coraz więcej polbruku na toruńskich osiedlach. Tak się zmieniła ta ulica

  1. Tym nie ma się co chwalić. Polbruk to zmora, którą trzeba tępić. Zbiera syf, generuje hałas, zwiększa zużycie paliwa, nie da się na tym jeździć na rolkach / desce, zaś na rowerze mamy masaż pośladków. Polbruk powinien być zakazany, ale jest tani…. dlatego włodarze się na to nabierają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *