Cywilizacja zachodnia [List do redakcji]

Box2 Inne Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Po felietonie wiceprezydenta Torunia, Pawła Gulewskiego, przesłany został do naszej redakcji list od lekarza onkologii, Marii Dereń-Potkin. Postanowiliśmy go opublikować w nadziei na podobne reakcje ze strony naszych Czytelników.

Po przeczytaniu felietonu zasmuciłam się. Zgadzam się z Panem, że kobiety to istoty delikatne i mają prawo do wyrażania swoich poglądów. Też jestem kobietą , ale byłam wychowana w rodzinie, nie na ulicy. Wpojono mi od młodości: kobieta to „dama”, ma swoją godność i powołanie do macierzyństwa, tworzy atmosferę w rodzinie i , że zasługuje na szacunek. Pan Paweł G.  z pewnością nie wie, że kobieta to matka i owszem kochanka ale nie na ulicy. Czy  Pan Paweł G. chciałby , żeby jego żona i córka manifestowały swoją seksualność na ulicy ?. Pytam w jakim celu?, czyżby chciały konkurować z…kim?, lub sprzedać … – co?. Natomiast panie , które wyszły na ulicę z okrzykami wolności domagając się prawa do zabijania swoich dzieci , domagające się wolnego seksu , już dawno zatraciły godność kobiety. Kto je wychował?- Ulica? . Język wulgarny. Czy tego uczy się teraz w szkołach i na uczelniach?. To według Pana Pawła G. – „Cywilizacja Zachodu” , którą trzeba wprowadzić do Polski !!!?. Pytam Pana Pawła G. – Czy tak wychowa swoje córki? Pan nazywa demokracją : wyuzdanie , wulgaryzmy – okrzyki ludzi pozbawionych wszelkiej kultury!!. Chodziłam do szkoły w małym miasteczku, w czasach głębokiego socjalizmu. Uczono mnie tam uprzejmości, szlachetnego języka polskiego, szacunku dla drugiego człowieka, poszanowania życia. U Pana ponad tymi wartościami stoi Cywilizacja Śmierci – Cywilizacja Zachodu. Chamstwo nazywa pan cywilizacją zachodu, którą należy koniecznie wprowadzić do Polski !!

Jestem lekarzem, pracuję zawodowo, pomimo swojego podeszłego wieku i boję się wyjść wieczorem na ulice Starego Miasta w Toruniu , bo nie wiem co mnie spotka: bezpodstawna agresja?, nienawiść?, brak życzliwości?. Panie Pawle jak żyć w takim otoczeniu?

…Rano spiesząc do pracy ,podbiegłam do autobusu Nr 11, który stał na przystanku przy Placu Rapackiego, ale kierowca  już zamknął  drzwi ! i nie otworzył, choć o to prosiłam. Stał jeszcze chwilę , bo przed nim stały jeszcze 2 autobusy , które czekały na zielone światło. Kierowca młodszy ode mnie , nie wie, że za kilkanaście lat też będzie w podeszłym wieku i każdy brak  życzliwości i nieuzasadniona złośliwość  zaboli!!!  – To taka dygresja.

Powracając do tematu : Nie popieram zachowania  Policji. Ale zarówno strajkujące kobiety jak i policjanci byli zamaskowani  bo mamy przecież pandemię ?!…Pisze Pan: „.. obecna ekipa rządząca zachowuje się jak „damski bokser”. A czy te kobiety strajkujące zachowują się jak damy , czy jak na kobiety przystało?. Wyemancypowane ponad godność kobiety , same już nie wiedzą kim są i komu mają służyć?, a może kto im ma służyć?. Skandalem nazwałabym raczej kulturę , język tych strajkujących kobiet ,które Pan tak broni.! Ja wstydzę się za Pana, że mamy takiego wiceprezydenta  Miasta Torunia., bo przypuszczam, że Pan także utożsamia się z taką kulturą i Cywilizacją Zachodu – z Cywilizacją Śmierci.

Maria Dereń-Potkin, lekarz onkolog.

Tagged

5 thoughts on “Cywilizacja zachodnia [List do redakcji]

  1. Pani doktor, proszę się nie smucić. Ponieważ eugenika chorych polskich dzieci jest częścią dochodòw Republiki Federalnej Niemiec i właśnie upada. Ani Niemcom, ani ich towarzyszom polskim, eugeniki dziecięcej ( zabijania chorych dzieci) nie uda już się w Polsce przywròcić. P.S. Pani doktor, kobiety w Polsce musiały stać się silne. Mam na myśli te, o ktòrych Pani pisze, a nie te uliczne eugeniczki rekreacyjne. Natomiast to osoba Pawła G. jest ” istotą delikatną”- takie są prawa ewolucji. Jako naukowiec, pewnie to Pani zrozumie.

  2. Pani Doktor , dziękuję za ten cudowny list . Z pewnością wiele Polek identyfikuje się z jego treścią .Normalne kobiety nie popierają tego aborcyjno- przemocowego strajku .

  3. Obecnie, w ostatnich dniach, dwoje dziennikarzy, z telewizji z dwiema cyframi, podnosi sprawę rozstrzygnięcia zabijania dzieci, poczętych w wyniku czynu zabronionego. Hmy… Wolno, czy nie wolno zabijać te dzieci?! Co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *