Czarnek o zachowaniu wykładowców: to skandal, który będę wyjaśniał

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne / Pixabay

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do słów wykładowców z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego o tym, że trzeba coś zrobić ze zbyt wysoką zdawalnością egzaminów przez studentów.

O całej sytuacji, którą ujawniła Interia informowaliśmy tutaj:

W środę natomiast głos w tej sprawie zabrał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek:

– Tworzenie sztucznych wymogów tylko po to, by robić jakieś odsiewy, jest kompletnie niezrozumiałe. Zwłaszcza na kierunkach lekarskich, kiedy potrzebujemy mnóstwa lekarzy, bo za mało wykształciliśmy ich w poprzednich dekadach – przekonuje minister Czarnek w rozmowie z Interią.

Przemysław Czarnek także uważa, że sesja zdalna nie jest miarodajna, ale powiedział, że nie można stosować praktyk, które mają na celu zmuszenie studentów do powtarzania roku i płacenia za tę możliwość.

Minister Czarnek poinformował, że napisze do wykładowców obu wspomnianych uniwersytetów pisma z prośbą o wyjaśnienia.

– Skoro państwo ujawniliście tę budzącą oburzenie wśród studentów sprawę, o której wcześniej nie mieliśmy wiedzy, to mam obowiązek zareagować. Uważam to za swój obowiązek, po prostu, bo takie działania, jakie zostały ujawnione, jeśli by się potwierdziły, to musiałyby być ocenione jako nieuczciwe – dodał cytowany przez Interię Czarnek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *