Dni Otwarte Funduszy Europejskich już dziś

Box2 Wiadomości Województwo box
fot. Pixabay.com

Dzięki środkom unijnym możliwe jest zrealizowanie wielu inwestycji, które wpływają na nasze życie. Pokazanie wartości tych zmian to jedno z podstawowych zadań zbliżających się Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 

Koncerty, pokazy, wirtualne wycieczki, warsztaty, konkursy, czy quizy – to tylko niektóre z wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Organizowana już od siedmiu lat akcja tym razem będzie wyjątkowa, bo w całości online. Będzie więc można wziąć w niej udział bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową dniotwarte.eu i sprawdzić ofertę.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się w ostatni weekend września, od piątku 25 (dziś) do niedzieli 27. Wtedy też rozstrzygnięte zostaną konkursy towarzyszące całej akcji, “Pokaż swój projekt” oraz “Bliżej niż myślisz”. Ten pierwszy zachęcał do nagraniu amatorskiego filmiku, prezentującego własny projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. Udział w nim mógł wziąć każdy, kto sam zdobył unijną dotację i realizował lub obecnie realizuje jakiś projekt z funduszy unijnych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, jak kamera, czy aparat. Zwycięzca będzie mógł natomiast liczyć na nagranie profesjonalnego spotu promującego projekt lub jego samego.

Drugi z konkursów polegał na zarejestrowaniu na filmie zmian w otoczeniu, jakie zaszły dzięki wykorzystaniu tych funduszy. W tym przypadku nie trzeba było samemu być beneficjentem wsparcia z unijnych środków – wystarczyło pokazać jak wpłynęły one na nasze życie. Najlepsze prace wyłonione zostaną w internetowym głosowaniu. Ich autorzy mogą liczyć na wysokie nagrody pieniężne, nawet 5 tys. zł w przypadku wygranej. Za zajęcie drugiego i trzeciego 3 tys. zł i 2 tys. zł. 

To jak inwestycje realizowane przy wsparciu unijnym wpływają na nasze życie można śledzić za pomocą strony internetowej mapadotacji.gov.pl. 

Unijne pieniądze wspierają polską gospodarkę już od kilkunastu lat. W latach 2014-2020 wsparcie sięgnęło 82,5 mld euro. Te środki służą m.in. zmniejszaniu rozwojowych różnic pomiędzy poszczególnymi państwami, ale też pomagają w walce z bezrobociem. Od początku obecności Polski w Unii Europejskiej, przy wsparciu Funduszy Europejskich udało się zrealizować ponad 260 tys. projektów

Organizatorem Dni Otwartych Funduszy Europejskich jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi wszystkich województw oraz instytucjami wdrażającymi Fundusze Europejskie w Polsce. Akcja jest częścią kampanii Komisji Europejskiej #europeinmyregion. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *