Do programu Polski Bon Turystyczny przystąpiło już ponad 1.4 tys. przedsiębiorców

Wiadomości
fot. Pixabay

Już ponad 1400 przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Podmioty turystyczne, a także zainteresowani wsparciem, mogą korzystać z całodobowej infolinii.

Zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym jest bardzo duże. Przez pierwsze trzy dni od uruchomienia infolinii, zadzwoniło na nią już ponad 6 tys. osób prywatnych i podmiotów turystycznych. Najczęściej zadawane pytania dotyczą warunków skorzystania z bonu i grupy odbiorców.

W sobotę na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych do programu Polski Bon Turystyczny. Wystarczyły zaledwie dwa dni, aby rejestracji dokonało ponad 1.4 tys. podmiotów. Ich pierwsza lista zostanie opublikowana 1 sierpnia.

Polski Bon Turystyczny przyznawany będzie na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy 500+. Wysokość bonu na jedno dziecko to 500 zł. Bonem będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne. Nie będzie możliwości, aby wymienić go na gotówkę. Jak otrzymać bon? Wystarczy go aktywować na platformie PUE. Płatności będzie można dokonywać za pomocą specjalnych kodów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *