Dwa rekordy świata na mistrzostwach Polski mastersów w Toruniu

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

W sobotę 13 marca w Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Padły na nich dwa rekordy świata.

W mistrzostwach w Arenie Toruń wystartować miało 655 osób, jednak ostatecznie w zawodach udział wzięło 543 osoby (133 zawodniczki i 410 zawodników). Imprezie towarzyszyły 2. HMP Dziennikarzy, a także 4. HMP Lekarzy.

REKLAMA

W mistrzostwach nie wystąpili wyłącznie Polacy. Pojawili się także reprezentanci: Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Grecji, Litwy, Francji, Niderlandów i Szwecji.

Rekord świata, po raz trzeci w tym sezonie, poprawiła Aneta Lemiesz w kategorii W40 w biegu na dystansie 400 metrów. Warszawianka przebiegła ten dystans w czasie 54,80.

Drugim nowym rekordzistą świata został młociarz Mariusz Walczak (M50), który rzucił ciężarkiem o wadze 11,34 kg na odległość 23,75 m.

17 medali zdobyli torunianie. Na tę liczbę złożyły się cztery złote, cztery srebrne i dziewięć brązowych medali. Złote krążki zdobyli:

  • Edward Korolko (M80, skok o tyczce i pchnięcie kulą),
  • Wacław Krankowski (M70, rzut ciężarkiem),
  • Janusz Woźniak (M55, chód na 3000m).

Jeśli chodzi o wyniki torunian w 4. HMP Lekarzy, to Julian Pełka zdobył złote medale w skoku w dal i skoku wzwyż, a srebrny medal wywalczył w pchnięciu kulą.

W 2. HMP Dziennikarzy także nie zabrakło toruńskich akcentów. Złoty medal w rzucie ciężarkiem zdobył Tomasz Niejadlik. Również złoto, w biegu na 3000 metrów, wywalczył Mateusz Goleniewski. Srebro w biegu na 60 metrów wywalczyła Julia Truszczyńska, a brązowy medal na dystansie 3000 metrów wywalczył pochodzący z Torunia Piotr Bętkowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *