Dzięki zwycięstwu w ściskawie pomoc dostanie toruńskie hospicjum

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa WOŚP Sztab Toruń

W tym roku toruńska ściskawa doczekała się ogólnopolskich zawodów podczas 27. finału WOŚP. Rywalizację wygrali torunianie, dzięki czemu toruński sztab mógł wytypować do wsparcia jedną z organizacji.

Ściskawa polega na tym, żeby w serduszku o powierzchni 20 m kw. ścisnęło się jak najwięcej ludzi. W tym roku w tej konkurencji rywalizowało kilka miast. Toruń, gdzie akcja została wymyślona przez satyryczną Kompanię M3, był najlepszy. Do serduszka zmieściło się 914 osób.

W ramach turnieju miast torunianie “wyściskali” 50 tys. zł. Toruński sztab zarekomendował do wsparcia tą kwotą toruńskie hospicjum Nadzieja, które działa przy ul. Włocławskiej.

– Doceniamy to miejsce. Doceniamy wszystkich ludzi, którzy tam pracują i ich robotę, bo to jest cudowna robota. Dlatego zdecydowaliśmy, że jeśli dostaniemy te 50 tys., a nie może być inaczej, sprzęt za te pieniądze idzie do hospicjum Nadzieja – mówią sztabowcy WOŚP.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Dzięki zwycięstwu w ściskawie pomoc dostanie toruńskie hospicjum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *