Dziesiąta wyjazdowa porażka w sezonie. Derby dla Bydgoszczy

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

W pierwszej rundzie zwycięstwo nad Astorią było pierwszym zwycięstwem Torunian w sezonie. Teraz Twarde Pierniki miały w planach pokonanie drużyny z Bydgoszczy po raz drugi i przełamanie poza własną halą. Gospodarze okazali się jednak lepsi i wygrali derby.

Polski Cukier Toruń przed meczem miał już za sobą dwa wygrane derbowe spotkania w tym sezonie. Pisaliśmy o tym w naszej przedmeczowej zapowiedzi:

REKLAMA

W rewanżowym meczu z Astorią to jednak gospodarze od początku prezentowali się lepiej i wygrali pierwszą, drugą i czwartą kwartę. Tylko trzecia kwarta piątkowego spotkania zakończyła się zwycięstwem Torunian. Podopieczni Jarosława Zawadki wygrają trzecią część meczu 30:19 i zbliżyli się do gospodarzy tylko na jeden punkt. W ostatniej kwarcie jednak gospodarze byli lepsi o 5 oczek.

Mecz oczywiście znów odbywał się bez udziału kibiców. Fani toruńskiej drużyny pokazali jednak swoim koszykarzom, że są z nimi.

Świetnie w piątkowym meczu zaprezentował się rozgrywający Astorii, Corey Sanders. Amerykanin zdobył 25 punktów, zanotował 9 asyst i zebrał 7 piłek. Trafiał do kosza na ponad 55 proc. skuteczności.

W ekipie Polskiego Cukru Toruń najlepiej punktowali Damian Kulig i Donovan Jackson. Obaj zdobyli po 21 punktów. Center reprezentacji Polski dołożył do tego 9 zbiórek.

Punkty dla Torunian zdobywali: Kulig 21, Jackson 21, Trotter 14, Diduszko 13, Bragg 9, Cel 8, Woods 6.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *