Galeria Rusz na autobusach o niepodległości [FOTO]

Kultura Polecamy
fot. Galeria Rusz

Twórcy Galerii Rusz – Joanna Górska i Rafał Góralski – włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości na swój sposób. Ich prace można zobaczyć nie tylko w Toruniu, ale też w Warszawie. M.in. na autobusach.

Od 1 listopada na autobusie MZK jeżdżącym po całym mieście i kilku bilbordach w Toruniu i Warszawie można oglądać niezwykłe prace artystów z Galerii Rusz. W ten sposób twórcy Joanna Górska i Rafał Góralski włączają się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

REKLAMA

“Artyści w swoich pracach podkreślają znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości dla nas, współczesnych Polaków, ponieważ na co dzień zapominamy o tym i nie doceniamy tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Równocześnie toruńscy twórcy zwracają uwagę na ważny fakt – aby kraj mógł pełniej i owocniej się rozwijać, trzeba również kłaść nacisk na rozwój jednostkowy poszczególnych członków społeczeństwa” – czytamy w notce o projekcie. 

– Każde społeczeństwo jest tak silne, jak silni są jego poszczególni członkowie – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – Warto więc przytoczyć słowa Eleanor Roosevelt, żony prezydenta jednej z najważniejszych współczesnych demokracji – Stanów Zjednoczonych: „Prawo i administracja rządowa są jedynie skutkiem wewnętrznego rozwoju człowieka, a także tego, że fundament sukcesu w demokracji jest tak naprawdę budowany przez ludzi. Będzie rozwijać się jedynie wówczas, gdy będzie postępował ich własny rozwój osobisty”.

Joanna Górska zaś podkreśla, że nowe prace Galerii Rusz koncentrują się na temacie rozwoju jednostki, który jest niezbędny do rozwoju i pomyślności lokalnej społeczności, a w konsekwencji całego państwa.

– Chcemy, za pośrednictwem naszych prac zaprosić odbiorców do refleksji nad niepodległością wewnętrzną i zachęcać do rozwoju poszczególnych jednostek, bo to właśnie jednostki mają bezpośredni wpływ na to, czy nasze społeczeństwo będzie pomyślnie wzrastać i budować wspólną pozytywną przyszłość – mówi Górska. 

Prace Galerii Rusz będzie można zobaczyć do końca listopada: w Toruniu na autobusie MZK i bilbordach przy Szosie Chełmińskiej (w pobliżu targowiska) i Wałach gen. Sikorskiego, w Warszawie: przy ul. ks. Popiełuszki 19/21, Puławskiej 419/Sójki/AUCHAN oraz przy Wale Miedzeszyńskim 345. Projekt został dofinansowany z pieniędzy Gminy Miasta Toruń.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys