Hala tenisowa otwarta. Przez 20 lat będzie z niego korzystać…

Box2 Sport Wiadomości
fot. Wojtek Szabelski/www.torun.pl

6,9 mln zł – tyle kosztowała nowo otwarta hala tenisowa przy Szosie Chełmińskiej. Kompleks składa się z trzech kortów i zaplecza socjalnego. Kto będzie w nim trenować?

Dziś została otwarta hala tenisowa przy Szosie Chełmińskiej. Kompleks dopełnia Toruński Ośrodek Sportu znajdujący się między Szosą Chełmińską a ul. Bema. Prace budowlane rozpoczęły się rok temu. Wówczas miasto podpisało umowę z firmą Fijałkowski i Spółka, która była generalnym wykonawcą.

REKLAMA

Jak prezentuje się obiekt? Skład się z dwukondygnacyjnej hali tenisowej z trzema kortami i zaplecza socjalnego: szatni, toalet, pomieszczeń dla obsługi szatni, magazynów i sali dydaktycznej.

– Te korty będą przez dziesiątki lat służyły dzieciom i młodzieży oraz seniorom i mastersom, którzy na pewno będą tutaj licznie przychodzić – mówił podczas oficjalnego otwarcia prezydent Michał Zaleski. – Takiego obiektu potrzebowaliśmy, bo okazało się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zbudowaliśmy kompleks kortów tenisowych w sąsiedztwie osiedla Na Skarpie, gdzie odbywają się m.in. zawody kobiet w tenisie ziemnym, ale i tak do tej pory kortów krytych było za mało. Teraz ta sytuacja się zmieni. Te trzy korty sprawią, że tenisiści z pięciu toruńskich klubów oraz amatorzy, których pasjonuje ten sport będą mieli gdzie trenować.

Inwestycja pochłonęła 6,9 mln zł i powstała m.in. dzięki wsparciu z pieniędzy Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. A konkretnie z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Z tego źródła miasto otrzymało łącznie 2,7 mln zł.

Otrzymując dofinansowanie, miasto zobowiązało się do podpisania porozumienia dotyczącego wykorzystania przez 20 lat obiektu przez Polski Związek Tenisowy. W tej chwili w Toruniu tenisiści trenują w pięciu klubach sportowych. W nowej hali będą ćwiczyć m.in. studenci UMK korzystający z programu kształcenia dwutorowego “student-sportowiec”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *