Hokeiści gotowi na nowy sezon. KH Energa Toruń zaprezentowała drużynę

Box2 Sport Wiadomości
fot. T. Michalczuk/KH Energa Toruń

W podziemiach zamku krzyżackiego odbyła się prezentacja drużyny i nowego sztabu szkoleniowego KH Energii Toruń. Z powodu padającego deszczu wydarzenie przeniesiono z ruin do piwnic. Tam odbyło się między innymi pasowanie po rycersku nowych zawodników.

Wielu kibiców przybyło, by zobaczyć jak trener Energi, Jussi Tupamaki, wciela się w rolę mistrza krzyżackiego i odbiera przysięgę od nowych hokeistów, którzy w tym sezonie zadebiutują w barwach toruńskiego klubu. Wśród nich są między innymi napastnicy Henri Limma, Lauri Huhdanpää, Nikolai Syty, Miro Lehtimäki i Patryk Kogut, obrońcy Alexander Shkrabov i Alexander Rodionov, czy też bramkarz Conrad Mölder.

REKLAMA

Pierwszy mecz nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi odbędzie się 10 września o 18:30. Torunianie podejmą na Tor-Torze Re-Plast Unię Oświęcim. Dwa dni później “Stalowe Pierniki” czeka mecz wyjazdowy w Nowym Targu. Rozegrano już dwa mecze sparingowe z pierwszymi ligowymi rywalami, w każdym z nich Energa triumfowała. 26 sierpnia trzeba było przeprowadzić konkurs rzutów karnych, gdyż po regulaminowych tercjach był remis 1:1. Pojedynek strzelecki wygrali Torunianie z rezultatem 2:1. Dzień później nie potrzeba było już dogrywek, by wyłonić zwycięzcę, Pierniki wygrały 5 do 1. Na listę strzelców wpisali się Miro Lehtimaki, Robert Korchokha, Egor Shkodenko, Robert Arrak oraz Mikhail Shabanov.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *