Iwona Michałek: Wybory odbędą się zgodnie z prawem

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

– Porozumienie Jarosława Gowina podjęło się pozytywnego, dobrego dla obywateli rozwiązania sytuacji związanej z wyborami prezydenckimi. Bardzo nam zależało i zależy nadal, żeby wybory prezydenckie odbyły się w sposób bezpieczny, zgodny z prawem – mówiła posłanka Zjednoczonej Prawicy Iwona Michałek podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej wyborom prezydenckim.

– Od początku mówiliśmy, że jesteśmy za wyborami korespondencyjnymi, ale nie zgadzamy się, żeby te wybory odbyły się 10 maja – przypominała Iwona Michałek. – Bardzo się cieszę, że właśnie dzięki naszym działaniom, dzięki działaniom pana prezesa Jarosława Gowina oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, doszło do porozumienia i te wybory 10 maja się nie odbędą.

REKLAMA

Posłanka podkreślała, że Porozumieniu zależało na utrzymaniu i kontynuacji pracy Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczyła też wagę, jaką ma rozwiązanie wypracowane w związku z wyborami prezydenckimi.

– Jestem dumna, że udało nam się do tej sytuacji doprowadzić i że wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z prawem. Chcę zaznaczyć to bardzo mocno, że zależy nam, żeby przeprowadzała je Państwowa Komisja Wyborcza. W tej chwili, odbywają się konsultacje ekspertów, prawników, konstytucjonalistów w Warszawie, które mają przygotować zmiany do ustawy korespondencyjnej. Takie, które pozwolą, żeby PKW organizowała wybory i żeby to były wybory bezpieczne, uczciwe i powszechne – dodała.

Tagged

1 thought on “Iwona Michałek: Wybory odbędą się zgodnie z prawem

  1. Super! Tylko Polska! Tylko Zjednoczona Prawica! Tylko Porozumienie! Tylko konkretne działania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *