Jacek Kowalski kandydatem PiS na wiceprezydenta Torunia

Box2 Polityka Wiadomości
Jacek Kowalski (drugi z lewej)/ fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Zarząd miejski Prawa i Sprawiedliwości rekomenduje Jacka Kowalskiego na stanowisko zastępcy prezydenta Torunia, które pod koniec sierpnia zwolni Zbigniew Rasielewski – poinformował na antenie Polskiego Radia PiK szef struktur miejskich partii Wojciech Świtalski.

Wyjaśniając powody tej decyzji, Świtalski powiedział:

REKLAMA

Po rozpoznaniu wszystkich kandydatów została podjęta decyzja uchwałą o tym, że kandydatem na stanowisko zastępcy prezydenta miasta Torunia będzie pan Jacek Kowalski – wieloletni radny, przewodniczący klubu radnych, z dużym doświadczeniem też zawodowym, bo to osoba, która zarządzała dużym podmiotem. Uznaliśmy, że daje gwarancję realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości, kontynuowania misji rozpoczętej przez swojego poprzednika. Będziemy rekomendować prezydentowi tę osobę.

Jacek Kowalski ma 40 lat. Studiował politologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Członkiem Prawa i Sprawiedliwości jest od 2001 roku. Radny miejski od 2010 do 2018 roku. Startował w wyborach do Sejmu w 2015 roku z list Zjednoczonej Prawicy, ale bez powodzenia. Od 2017 roku był zastępcą dyrektora generalnego firmy Energa-Operator – oddział w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *