Joanna Scheuring-Wielgus bez immunitetu. Sejm przyjął wniosek o uchylenie

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

232 posłów poparło wniosek o uchylenie posłance Lewicy z okręgu toruńskiego, Joannie Scheuring-Wielgus, immunitetu i umożliwienie pociągnięcia jej do odpowiedzialności. Sprawa dotyczy wydarzeń z 2018 roku i wieszania na ramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty pary dziecięcych bucików.

Choć sejmowa komisja ds. immunitetowych opiniowała wniosek w drugiej połowie marca, to dopiero dzisiaj trafił on na salę plenarną obrad Sejmu. W głosowaniu, które odbyło się po południu, za uchyleniem posłance immunitetu opowiedziało się 232 posłów (w tym 226 z Prawa i Sprawiedliwości, 5 z Konfederacji i 1 niezrzeszony). Przeciwko było 214 posłów (wszyscy przedstawiciele PO, Lewicy, PSL, Porozumienia, Polski2050 i PSS, a także 6 posłów Konfederacji i 2 z koła Polskie Sprawy). Od głosy wstrzymało się dwóch przedstawicieli Polskich Spraw.

REKLAMA

W najbliższej przyszłości, jako oskarżona, stanę przed sądem za zawieszenie dziecięcych bucików na bramie jednego z toruńskich kościołów. Dziecięcych bucików, które były i są wołaniem o sprawiedliwość dla ofiar kościelnej pedofilii. Dziecięcych bucików, które miały zwrócić uwagę wszystkich na to, że kościół katolicki zamiast zawalczyć i surowo karać seksualnych drapieżców systemowo ich chroni. Bo ochroną jest przenoszenie gwałcącego dziecko księdza na inną parafię lub zapewnianie mu miękkiego lądowania w domu księży emerytów. Dziecięcych bucików, które mają być wyrzutem sumienia hierarchów kryjących ludzi krzywdzących dzieci. Oczywiście pójdę do sądu. Pójdę do sądu i opowiem dlaczego stoję i będę stała po stronie ofiar pedofilii. Prawda obroni się sama! – napisała posłanka Lewicy na Facebooku kilkanaście minut po głosowaniu.

Przypomnijmy, że wniosek dotyczył dotyczy sprawy z sierpnia 2018 roku. Wtedy właśnie posłanka z okręgu toruńskiego powiesiła na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty parę dziecięcych bucików oraz plakat z napisem „Baby Shoes Remember Stop Pedofilii”. Była to część akcji zapoczątkowanej w Irlandii, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na problem pedofilii.

O odebranie immunitetu komendant główny policji zwrócił się do ówczesnego marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, na początku stycznia 2019 roku. Wniosek przeleżał w “zamrażalce” przez ponad 3 lata.

Poprosiliśmy posłankę o komentarz do tej decyzji:

Spodziewałam się takiego wyniku. Widzimy teraz wyraźnie kto stoi po stronie pokrzywdzonych a kto po stronie sprawców. Jeśli trzeba będzie stanę przed sądem i będę mówić głośno o przestępstwach kościoła aby ta informacja docierała do jak największej liczby ludzi.

Tagged

3 thoughts on “Joanna Scheuring-Wielgus bez immunitetu. Sejm przyjął wniosek o uchylenie

 1. To polska
  ZBRODNIARKA DZIECIĘCA,
  odpowiedzialna za zorganizowanie i wprowadzenie systemowego zabijania polskich dzieci !!
  Udało się jej-
  KRWAWEJ JOANNIE-
  z grupą współpracowników, doprowadzić do zabicia większej liczby polskich dzieci, niż armia ukraińska zabiła żołnierzy rosyjskich.
  Niestety, nie został jeszcze skierowany wniosek do międzynarodowego trybunału karnego w Hadze,
  w sprawie osądzenia
  KRWAWEJ JOANNY-
  anioła śmierci polskich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.