Jubileusz wojewody kujawsko-pomorskiego. 5 lat na stanowisku

Box2 Wiadomości
Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Mikołaj Bogdanowicz jest najdłużej urzędującym wojewodą kujawsko-pomorskim. 8 grudnia minęło 5 lat, odkąd objął stanowisko. Wczoraj podsumował mijające pięciolecie i podziękował rządzącym za umożliwienie mu kontynuowania pracy na stanowisku wojewody.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podsumowując ostatnie 5 lat sprawowania urzędu, odwoływał się przed wszystkim do programów rządowych. Zwracał uwagę na takie programy, jak “Rodzina 500+”, “Dobry start”, “Maluch +”, “Opieka 75+”, “Senior +”, “Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych” oraz “Asystent Rodziny i Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej”.

Nie zabrakło także nawiązania do inwestycji drogowych, które są jednymi z najważniejszych dla mieszkańców województwa. Przez ostatnie 5 lat w województwie kujawsko-pomorskim wybudowano lub wyremontowano 844 drogi o łącznej długości 1, 3 tys. km. Kwota rządowego dofinansowania na ten cel to ponad 680 mln zł. Wojewoda Bogdanowicz w mijającym okresie wydał także 76 zezwoleń na realizację inwestycji drogowych.

Rolnicy w kujawsko-pomorskim z kolei od 2016 r. otrzymali łącznie 660 mln zł wsparcia.

Wojewoda przypomniał też sytuacje, w których musiał zwoływać sztaby kryzysowe. W pamięć zapadły przede wszystkim nawałnica z 2017 r., w trakcie której uszkodzeniu uległo ponad 10 tys. budynków oraz pandemia koronawirusa, podczas której na tarczę antykryzysową w regionie przeznaczono 6 mld zł. Do walki ze skutkami pandemii skierowano także Fundusz Inwestycji Lokalnych, z którego na województwo kujawsko-pomorskie przypadło ok. 530 mln zł.

Na koniec przytoczono wkład wojewody w organizację wydarzeń historycznych, m.in. obchodów Bydgoskiego Marca 1981, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy, a także projektów, realizowanych w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa”.

Tagged

1 thought on “Jubileusz wojewody kujawsko-pomorskiego. 5 lat na stanowisku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *