Jutro początek 7. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Co w programie?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Koncerty, spektakl, warsztaty pisania piosenek czy deklamacja poezji – wszystko związane z twórczością lidera Republiki. Jutro w Toruniu ruszają 7. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Wyjątkowe, bo w tym roku mija 20 lat od śmierci tego wybitnego muzyka.

Inauguracja festiwalu odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. O 19:00 będzie tam zaprezentowany spektakl w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu “Kombinat”. Inspirowany jest twórczością Obywatela G.C. i zespołu Republika. Spektakl biletowany (ceny biletów: 70 zł., 90 zł., 105 zł. w zależności od miejsca).

REKLAMA

Natomiast w piątek o 20:00 zorganizowany zostanie koncert specjalny pamięci Grzegorza Ciechowskiego połączony z wręczeniem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia. W tym roku wyróżnienie to otrzymała Mery Spolsky. Zazwyczaj koncert ten odbywał się w klubie studenckim Od Nowa, tam gdzie Obywatel G.C. zaczynał swoją karierę. Tym razem jednak, z powodów epidemicznych, wydarzenie przeniesiono do Auli UMK. W programie jak zwykle interpretacje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki, jednak wykonawców poznamy dopiero na koncercie. Koncert biletowany (ceny biletów: 100 zł. – przedsprzedaż, 120 zł. – w dniu koncertu).

Z kolei ostatniego dnia, w sobotę, twórczość Ciechowskiego zaprezentowana będzie w formie jazzowej. W Dworze Artusa o 18:00 wystąpią Radosław Bolewski oraz Maciej Tubis. Łódzki duet honorując dorobek twórczy muzyka, zagra specjalny program „Obywatel jazz”. Koncert biletowany (ceny biletów: 25 zł.- normalny, 20 zł. – ulgowy).

Również w sobotę o 17:00 w Książnicy Kopernikańskiej odbędą się warsztaty pisania piosenek “Znak firmowy. Grzegorz Ciechowski i Republika”. Połączone będą z wykładem i prezentacją prof. Pawła Tańskiego z UMK dotyczącą twórczości literackiej Grzegorza Ciechowskiego.

W tramwajach MZK będzie można posłuchać piosenek wykonywanych przez Grzegorza Ciechowskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *