Już można się zgłaszać do konkursu „8 Wspaniałych”

Box2
fot. Pixabay

Wydział Edukacji UMT oraz Młodzieżowy Dom Kultury organizują XXIV Samorządowym Konkursem dla Nastolatków „8 Wspaniałych” 

W konkursie brać mogą udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych, 3 klas gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadpodstawowych, trzyletnich liceów ogólnokształcących i czteroletnich techników.  

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów: miejskiego i ogólnopolskiego. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz rozpowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu.

Chętni mogą się zgłaszać do 2 marca 2019 r. do sekretariatu w MDK lub Wydziału Edukacji UMT (tamteż szczegółowe informacje).  

W regulaminie konkursu czytamy: „Koncepcja konkursu jest prosta. Każde miasto dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. Młodzi ludzie, zwyczajni, ale gotowi uśmiechnąć się życzliwie do nieżyczliwego, wytrwale dążący do celu, nawet „pod wiatr” – a tacy są właśnie wspaniali, gdy staną razem i wypowiedzą walkę: nihilizmowi, chamstwu, przemocy – zwyciężą jak bohaterowie westernu. Dzisiaj konkurs organizowany jest w 85 miastach całej Polski. Od 2002 roku w niektórych miastach reprezentacja Wspaniałych powiększyła się o przedstawicieli szkół podstawowych – „Ósemeczki”.

Toruń po raz pierwszy przystąpił do konkursu w 1994 roku i odtąd nieprzerwanie Wydział Edukacji UMT i Młodzieżowy Dom Kultury są bezpośrednio zaangażowani w jego organizację. Toruńskie jury powołuje prezydent Torunia.

W ciągu tych 24 lat trwania konkursu wybrano 100 młodych ludzi, którzy noszą miano „Wspaniałego”. Pięcioro z nich zdobyło tytuł „Wspaniałego Polski”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *