Już wiadomo, kiedy ruszy Toruńska Karta Osoby z Niepełnosprawnością

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Torunia

Od 1 czerwca będzie można składać wnioski o wydanie Toruńskiej Karty Osoby z Niepełnosprawnością. Jak będzie wyglądać procedura? Co zyskają na to tym rozwiązaniu osoby z niepełnosprawnością?

Toruńska Karta Osoby z Niepełnosprawnością to w Toruniu nowość. Zapowiedzi jej wprowadzenia pojawiły się w jesiennej kampanii samorządowej. Osoby, które ją otrzymają, będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty m.in. promocji i zniżek.

Do kogo jest adresowana Toruńska Karta Osoby z Niepełnosprawnością? O jej wydanie będą mogły się ubiegać:

  • osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w wieku do 16. roku życia i ich opiekunowie,
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności w wieku od 16. do 18. roku życia i ich opiekunowie,
  • osoby powyżej 18. roku życia z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,
  • osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności i ich opiekunowie.

Wnioski o wydanie karty będą przyjmowane od 1 czerwca – w formie
papierowej i elektronicznej. Te pierwsze będą dostępne w punktach informacyjnych urzędu miasta oraz magistrackim wydziale zdrowia i polityki społecznej (ul. Fałata 39). Znajdziemy je też na stronie internetowej miasta – www.torun.pl.

Na miejskiej www dostępny będzie też spis partnerów programu, którzy przygotowali ofertę dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie ona aktualizowana na bieżąco. Przedsiębiorcy współpracujący z urzędem miasta otrzymają plakietki, które będą mogli umieścić w widocznym miejscu udzielania ulg i zniżek.

Miasto cały czas szuka partnerów programu, którzy chcieliby zaoferować zniżki na swoje usługi w ramach karty. Zgłoszenia przyjmuje wydział zdrowia i polityki społecznej: ul. Fałata 39, tel. 56 611 84 54.

Toruńska Karta Osoby z Niepełnosprawnością to efekt pracy prezydenta Torunia i miejskich radnych. W marcu rada miasta przyjęła program działań na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2014 -2020. Poza tym prezydent wydał zarządzenie dotyczące regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z TKOzN i określenia jej wzoru.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *