Kolejny atak zimy w Toruniu. “Apeluję o odrobinę cierpliwości”

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Intensywne opady śniegu zapowiadane są dzisiaj w Toruniu przez cały dzień. Toruńskie MZD zapewnia, że “Akcja Zima” trwa, a MPO apeluje do kierowców do “odrobinę cierpliwości”.

Dziś ok. godz. 3.30 nad ranem na ulice Torunia wyjechało 12 solarek, 5 ciągników i 3 pługi. “Akcją Zima” objętych zostało 920 km ulic w mieście.

Przy gęstych opadach skupiamy się na odpłużaniu, a uszorstnianie ograniczamy do miejsc niebezpiecznych oraz wiaduktów i estakad. Po zmniejszeniu opadów na drogi znowu wyjedzie sprzęt uszarstaniający –  mówi Ireneusz Makowski, z-ca dyrektora MZD Toruń.

Do priorytetów zimowego utrzymania dróg należą skrzyżowania, ostre zakręty, przejścia dla pieszych, zjazdy i podjazdy oraz obiekty mostowe i wiadukty.

Jeśli pada w całym mieście, na wszystkich ulicach równolegle to naprawdę nie sposób jest, aby w ciągu jednej, dwóch  czy trzech godzin być na wszystkich ulicach i je odśnieżyć. Dlatego apeluję o odrobinę cierpliwości, choć zdaję sobie sprawę, że dla niektórych kierowców jest to trudne – mówi Piotr Rozwadowski prezes MPO.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *