Kryminalny Debiut Roku. Został już tylko tydzień na nadsyłanie zgłoszeń

Box2 Wiadomości Województwo box
Spotkanie w ramach gwiazdozbioru kryminalnego
Kwietniowe spotkanie prasowe dotyczące konkursu Kryminalny Debiut Roku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Został już tylko tydzień na nadsyłanie zgłoszeń do Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. To pierwsza w Polsce nagroda stworzona z myślą o debiutujących autorach w gatunku kryminału. Gala finałowa odbędzie się 26 listopada.

Nagroda ma być formą wsparcia dla początkujących pisarzy. Autor wyróżnionej powieści otrzyma 25 tys. złotych i pamiątkową statuetkę. Przyznanie nagrody będzie poprzedzone serią wydarzeń promujących twórczość polskich autorów gatunku. To m.in. spotkania autorskie, warsztaty literackie czy panele dyskusyjne.

– Mam nadzieję, że nagroda pozwoli rozwinąć skrzydła młodym pisarzom – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Nagroda ma charakter ogólnopolski, a jej przyznanie ma być cykliczne, co oznacza, że wręczana będzie także w kolejnych latach. W tegorocznej edycji wydawnictwa mogą zgłaszać powieści do 16 maja. Zwycięski kryminał, powieść sensacyjna lub thriller zostanie wybrany przez czteroosobowe jury. Fundatorem nagrody jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Lista zgłoszonych książek zostanie opublikowana na stronie internetowej Książnicy Kopernikańskiej – organizatora wydarzenia.

Finałowa gala odbędzie się 26 listopada i będzie zakończeniem pierwszej edycji cyklu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. 

1 thought on “Kryminalny Debiut Roku. Został już tylko tydzień na nadsyłanie zgłoszeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.