Kto będzie nadzorował przebudowę mostu? O kontrakt walczy 6 firm

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Przetarg o nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi ruszył na początku marca. Zadaniem nadzorcy będzie czuwanie nad jakością i terminowością rozbudowy mostu im. J. Piłsudskiego w Toruniu. Wczoraj drogowcy otworzyli zgłoszone oferty.

Zainteresowanie nadzorowaniem przebudowy mostu Piłsudskiego wyraziło aż 6 firm. Najtańszą ofertę złożyła firma z Gdańska, wyceniając swoje usługi na 495 tys. zł. Natomiast najdroższa oferta opiewa na ponad 2 mln zł i została zaproponowana przez firmę z Warszawy. W budżecie inwestycji zarezerwowano 0.5 mln zł na sfinansowanie przedsięwzięcia nadzorczego. Teraz wszystkie złożone oferty będą badane pod kątem formalno-prawnym. Zwycięska firma będzie zarządzała nie tylko rozbudową mostu, ale także budową i rozbiórką przeprawy tymczasowej.

Warto dodać, że na początku tego tygodnia uprawomocnił się wybór na generalnego wykonawcę przebudowy mostu im. J. Piłsudskiego. W przyszłym tygodniu planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą – dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Rozbudową mostu zajmie się konsorcjum firm: Intop z Warszawy i Euro-Darmal z Kamiennej Góry. Prace pochłonął ponad 122 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *