Kto pokieruje teatrem Horzycy w Toruniu? Andrzej Churski kończy kadencję

Box2 Kultura Wiadomości
Andrzej Churski rozpoczął kadencję dyrektora teatru Horzycy w 2017 r. Fot. Łukasz Piecyk

Obecny dyrektor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu w połowie 2021 r. zakończy 4-letnią kadencję. Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił konkurs na stanowisko nowego dyrektora placówki.

Andrzej Churski rozpoczął 4-letnią kadencję dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu w połowie 2017 r. Organizator instytucji, Urząd Marszałkowski w Toruniu, ogłosił konkurs na nowego szefa placówki, który będzie odpowiadać za całokształt działalności teatru. Kandydować mogą osoby z wykształceniem wyższym, min. 3-letnim stażem na na stanowiskach kierowniczych w instytucjach artystycznych lub min. 3-letnią praktyką reżyserską lub kuratorską z zakresu kultury teatralnej, niekarane i znające min. jeden język obcy. Dodatkowo, kandydaci muszą wykazać się znajomością m.in. problematyki funkcjonowania teatrów i opracować autorską koncepcję programowo-organizacyjną funkcjonowania teatru Horzycy w Toruniu.

REKLAMA

Nowy dyrektor rozpocznie pracę wraz z początkiem nowego sezonu artystycznego.

Andrzej Churski jest absolwentem polonistyki na UMK w Toruniu, recenzentem teatralnym i jurorem festiwali teatralnych. Pracował jako dziennikarz, a także redaktor wydawnictwa Towarzystwa Naukowego w Toruniu i konspiracyjnego Wydawnictwa Kwadrat, był poza tym prezesem Oficyny Toruńskiej, wydającej dziennik “Nowości” oraz redaktorem naczelnym “Teraz Toruń”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *