Kto pokieruje teatrem Horzycy w Toruniu? Andrzej Churski kończy kadencję

Box2 Kultura Wiadomości
Andrzej Churski rozpoczął kadencję dyrektora teatru Horzycy w 2017 r. Fot. Łukasz Piecyk

Obecny dyrektor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu w połowie 2021 r. zakończy 4-letnią kadencję. Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił konkurs na stanowisko nowego dyrektora placówki.

Andrzej Churski rozpoczął 4-letnią kadencję dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu w połowie 2017 r. Organizator instytucji, Urząd Marszałkowski w Toruniu, ogłosił konkurs na nowego szefa placówki, który będzie odpowiadać za całokształt działalności teatru. Kandydować mogą osoby z wykształceniem wyższym, min. 3-letnim stażem na na stanowiskach kierowniczych w instytucjach artystycznych lub min. 3-letnią praktyką reżyserską lub kuratorską z zakresu kultury teatralnej, niekarane i znające min. jeden język obcy. Dodatkowo, kandydaci muszą wykazać się znajomością m.in. problematyki funkcjonowania teatrów i opracować autorską koncepcję programowo-organizacyjną funkcjonowania teatru Horzycy w Toruniu.

REKLAMA

Nowy dyrektor rozpocznie pracę wraz z początkiem nowego sezonu artystycznego.

Andrzej Churski jest absolwentem polonistyki na UMK w Toruniu, recenzentem teatralnym i jurorem festiwali teatralnych. Pracował jako dziennikarz, a także redaktor wydawnictwa Towarzystwa Naukowego w Toruniu i konspiracyjnego Wydawnictwa Kwadrat, był poza tym prezesem Oficyny Toruńskiej, wydającej dziennik “Nowości” oraz redaktorem naczelnym “Teraz Toruń”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *