Kujawsko-Pomorska e-Szkoła uczciła Święto Województwa

Box2 Wiadomości Województwo box
Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dziś rozpoczął się kolejny, dwunasty tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Poniedziałkowe zajęcia nie były jednak takie jak zwykle. W związku z obchodami Święta Województwa odbyły się specjalne lekcje poświęcone samorządowi, historii województwa, jego korzeniach, etnografii oraz przyrodzie regionu.

Lekcję poświęconą samorządności poprowadziła sama przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Z kolei historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wygłosił wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski”. Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu przygotowała zajęcia poświęcone etnografii w regionie, natomiast o ochronie środowiska opowiedziała Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Po specjalnych lekcjach z okazji Święta Województwa kontynuowane są normalne zajęcia.

W czwartek i piątek (11 i 12 czerwca) z uwagi na Boże Ciało zajęcia nie będą się odbywały. E-Szkoła powróci więc dopiero 15 czerwca.

Dostęp do zajęć na żywo można uzyskać za pośrednictwem platform: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Archiwizowane nagrania znaleźć można w serwisie YouTube.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.