Kulturalna sobota – co nas czeka?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Emocje dla miłośników futbolu (zarówno naszego, jak i amerykańskiego), przedstawienia i filmy dla najmłodszych (i nie tylko) – to niektóre propozycje kulturalne w Toruniu na dziś.

Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9

REKLAMA

  • godz. 11:00 Literkowo – Przedstawienie dla najmłodszych widzów. Krótkie wierszowane wyliczanki wciągną dzieci do dobrej zabawy. Magiczna kraina Literkowo okaże się miejscem wspaniałych przygód i rozbudzi w dzieciach chęć do poznawania świata liter. Spektakl stymuluje rozwój mowy i naukę czytania na etapie wczesnodziecięcym.
  • godz. 16.00 Lalki śpiewają – Lalki zamieszkujące zakamarki teatru postanowiły upomnieć się o należną im atencję. Zmotywowały aktorów do napisania scenariusza i wyreżyserowania w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich dynamicznego spektaklu, przepełnionego muzyką, niebanalnym humorem, wartką akcją, w którym obok siebie staną lalki pochodzące z najrozmaitszych, niekiedy już dość zamierzchłych, przedstawień.

Festiwal Kino Dzieci, także 26.09. i 2.10., Centrum Sztuki Współczesnej, Wały gen. Sikorskiego 13
W tym roku wybrano dziewięć pełnometrażowych filmów, które będzie można oglądać premierowo – jako pierwsi widzowie w Polsce. To animacje i filmy aktorskie. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy, ale łączy je coś wspaniałego. To zaproszenie do wspólnej wyprawy, czasem bliższej, czasem dalszej, ale za każdym razem pełnej przygód i emocji.

  • godz. 12.00 „Mama Mu wraca do domu”, reż. Christian Ryltenius, animowany, Szwecja, 2021, dubbing, 63 min. Wiek: 4+
  • godz. 13.15 „Jak ocalić smoka”, reż. Katarina Launing, aktorski, Norwegia, 2020, dubbing, 82 min. Wiek: 6+
  • godz. 15.00 „Dziki Zachód Calamity Jane”, reż. Rémi Chayé, animowany, Francja, 2020, dubbing, 82 min. Wiek: 9+

godz. 14.00 – Festiwal Alternatywnej Muzyki Elektronicznej, do 26.09., Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37 a

godz. 14.00 – Futbol amerykański: Angels Toruń vs Archers Bydgoszcz, boisko przy Szosie Chełmińskiej 75
Początkiem rozgrywek juniorskich w Toruniu będą derby przeciwko drużynie z Bydgoszczy. Bilety: 5 zł ulgowy, 10 zł normalny.

godz. 15.00 – Piłka nożna: Elana Toruń vs Sokół Kleczew, Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego
Mecz III ligi II grupy. Bilety: 9 zł ulgowy, 15 zł normalny.

godz. 18.00 – Warsztaty rysunku modowego, Centrum Sztuki Współczesnej, Wały gen. Sikorskiego 13
Kontynuacja cyklu warsztatów, które odbyły się w CSW w formie zdalnej. Warsztaty są źródłem inspiracji dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz wszystkich, którzy interesują się modą i chcieliby spróbować swoich sił w projektowaniu mody. Zapewniamy miejsce i materiały do pracy (papier, tusz, pędzle, ołówki, akwarele, gwasz). Prowadzenie: Anna Matuszewska – absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (UJ Kraków). Jej prace zostały opublikowane między innymi w Twoim Stylu, Elle i Harper’s Bazaar. Bilety do kupienia online lub w kasie CSW: 40 zł

godz. 18.00 – Biblia: Próba, Teatr im. Wilama Horzycy

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *