„Kulturalne Lato” z Młynem Wiedzy

Box2 Kultura
for. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Połączenie zabawy z nauką – to motyw przewodni programu wakacyjnego, który przygotowało dla mieszkańców Torunia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z tzw. interaktywnych stanowisk. „Kulturalne Lato” odbędzie się 13 i 14 lipca na Bulwarze Filadelfijskim.  

Na naszym stanowisku będzie okazja do wcielenia się zarówno w rolę naukowca jak i artysty- informuje Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Przygotowaliśmy szereg eksperymentów, które pomogą zrozumieć jak powstają kolory i dlaczego w ogóle one istnieją. Oprócz eksperymentów, pokażemy jak można stworzyć własne barwy.

REKLAMA

Pierwszą z przygotowanych atrakcji jest „mobilne centrum nauki”. Skorzystać można będzie z takich eksponatów jak tablica sensoryczna rozwijająca wyobraźnię przestrzenną zwana geoboardem.

„Stanowisko służy głównie do nauki geometrii płaskiej w obszarach zagadnień związanych z powierzchnią figur, podziałem kątów, podobieństwem figur i klasyfikacją figur” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Poziom swojej spostrzegawczości i koncentracji uczestnicy zbadać mogli będą korzystając z tangramu. Swoją wyobraźnię przestrzenną przetestować będzie można natomiast dzięki anamorfozie.

Stanowisko „znikające obrazki” poszerzy wiedzę w zakresie optyki i fizyki, a konkretnie składania barw i działania filtrów. Uczestnikom przybliżone zostaną „triki świetlne” wykorzystywane w teatrach i na koncertach muzycznych. Więcej na temat kolorów i barw dowiedzą się na stanowisku “Kolorowy zawrót głowy, czyli o kolorze w nauce  i sztuce”.  – Będzie okazja do wcielenia się zarówno w rolę naukowca jak i artysty – komentuje Marcin Centkowski.

Uczestnicy ujrzą również serię najbardziej popularnych gatunków owadów. Będzie można je zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć. W ramach atrakcji „inwazja owadów” przygotowano pudełka do obserwacji owadów oraz mikroskopy stereoskopowe. Będzie również pokaz gigantycznych baniek mydlanych.

Pokażemy, że można tworzyć nietypowe kształty, niekoniecznie w formie kuli – dodaje Marcin Centkowski. – Będzie to świetna szansa na ciekawą zabawę kolorowymi formami, które wywołują uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i dorosłych.

„Kulturalne Lato” z Młynem Wiedzy dostępne będzie w godz. od 11.00 do 14.00. Wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *